آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239530
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1397 5:28
تعداد بازدید : 370

در مجمع عمومی‌عادی سالانه 30 اردیبهشت ماه سال جاری عنوان شد:

آینده خدمات انفورماتیک با وجود فراز و نشیب های بین المللی روشن است

مجمع عمومی عادی سالانه شرکت خدمات انفورماتیک به منظور بررسی عملکرد سال مالی منتهی به 30 اسفند 96، به ریاست رسول سعدی رییس هیات مدیره شرکت ملی انفورماتیک و با حضور اکثريت سهامداران برگزار شد.

فناوران- در این جلسه ابتدا سید ابوطالب نجفی مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک، گزارشي از عملکرد شرکت در سال 96 ارائه کرد و در آن ضمن برشمردن مهم ترين دستاوردهاي سال گذشته، روند فعاليت هاي شرکت را رو به رشد خواند و آينده شرکت را با وجود فراز و نشيب ها و مسايل بين المللي، روشن عنوان کرد. وی با اشاره به افزایش 30 درصدی تراکنش های شتاب و 32 درصدی تراکنش های شاپرک در مقایسه با سال 95 افزود: تنها در 28 اسفند سال گذشته 162 میلیون تراکنش با پایداری 99/99 درصد مدیریت شده که در سطح بین المللی  مثال زدنی است.
نجفی گفت: در سال های اخیر شاهد افزايش اعتماد مردم به بانکداري الکترونيکی و تغییر رفتار آنها بوده ايم و کاهش سهم خودپردازها و افزايش سهم پایانه های فروش در سامانه شتاب از نتايج اين تغيير رفتار بوده است.
 نجفي به ضرورت ایجاد سامانه های پشتیبان به ویژه برای سامانه های حاکمیتی و رقابتی اشاره کرد و افزود: خوشبختانه در حال حاضر برای سامانه های شتاب، شاپرک و چکاوک این سایت ها ایجاد شده و برای سایر سامانه ها نیز این مهم در دستورکار قرار دارد.
مديرعامل شرکت خدمات انفورماتيک بیان داشت: در حال حاضر تمام ضمانت نامه های شبکه بانکی باید در سامانه سپام ریالی ثبت و سپس صادر شود.
 نجفی همچنین با ذکر برخی اقدامات مهم صورت گرفته در بانک های تحت پوشش، از ایجاد یک ابر مرکز داده در شهر آفتاب و فراهم شدن مقدمات آن نیز خبر داد.  مدیرعامل شرکت خدمات انفورماتیک در ادامه به تبيين مهم ترين پروژه هاي سال جاري در قالب برنامه ريزي استراتژیک افق 1397 تا 1400 پرداخت و اظهار داشت: 64 پروژه در شرکت در دست اجراست که 30 پروژه حاکميتي، 15 پروژه زيرساختي و امنيتي، 9 پروژه به درخواست مشتري و 10 پروژه نيز با هدف تکميل سبد محصولات به انجام مي رسد.
 نجفي همچنين از اجراي 43 پروژه در قالب نقشه راه بانک مرکزي خبر داد و گفت: اجرای استاندارد EMV در سامانه های بین بانکی از جمله اين پروژه ها است که با اجراي آن، در یک مدت 5 ساله باید تمام کارت های مغناطیسی بانکي جای خود را به کارت های هوشمند بدهند.
وی به افزایش چشمگیر ارزش بازار شرکت خدمات انفورماتيک در سالهاي اخير اشاره کرد و ارزش بازار شرکت را در حال حاضر، حدود 7 هزار میلیارد تومان اعلام کرد.
 براساس این گزارش، پس از گزارش مدیرعامل، حسابرس و بازرس قانونی، گزارش حسابرسی مطلوب شرکت را قرائت کرد و در نهایت مجمع با تصویب صورت های مالی و تقسیم 2000 ريال سود نقدی به ازای هر سهم به کار خود خاتمه داد. همچنين در مجمع عنوان شد حداکثر تا دو ماه آينده مجمع فوق العاده برگزار خواهد گرديد و شرکت از محل سود انباشته،200 درصد افزايش سرمايه خواهد داد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :