آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239527
تاریخ انتشار : 7 خرداد 1397 4:44
تعداد بازدید : 679

نخستین نمایشگر گیمینگ با استاندارد DisplayHDR 1000عرضه شد

ایسوس نمایشگر گیمینگ ROG Swift PG27UQ را برای عرضه عمومی در دسترس قرار داد.

فناوران- این نمایشگر که نخستین نمونه گیمینگ جهان با استاندارد DisplayHDR 1000 است، دارای پنل 27 اینچی با تفکیک پذیری 4K UHD  و فناوری G-SYNC HDR  با نرخ تازه سازی 144 هرتز است. 
ROG Swift PG27UQ جزو نخستین نمایشگرهایی است که امکان اجرای محتوای 4K UHD (3840 x 2160)  را در نرخ تازه سازی 144 هرتز برای گیمرهایی که خواهان تصاویر شفاف، واضح در نرخ فریم بالا هستند، فراهم می کند. علاوه بر پنل پیشرفته،  PG27UQ  با فناوری NVIDIA G-SYNC عرضه شده که حاصل آن تصاویری کامل و بدون هیچ گونه اثر پارگی در صحنه های اکشن است.
نمایشگرهای مبتنی بر  G-SYNC High Dynamic Range (HDR)  انویدیااز بازه گسترده روشنایی نزدیک به دید انسان در تولید تصویر استفاده کرده و علاوه بر آن طیف رنگ بیشتری را در مقایسه با نمایشگرهای عادی ایجاد می کنند. مانیتور های G-SYNC HDR عملکردی فراتر از نمایشگرهای معمولی از خود به نمایش می گذارند و امکان ایجاد روشنایی حداکثر 1000cd/m2 را برای پنل مهیا می کنند که این میزان چندین برابر پنل های رایج است.
LED های backlight این نمایشگر 384 ناحیه را کنترل کرده و کنتراستی بالا برای تصویر ایجاد می کنند که نتیجه آن ایجاد نمای طبیعی در محیط های تاریک است. علاوه بر آن گیمرها از کابل ویژه اتصال HDR برای کنسول ها هم می توانند استفاده کنند.
PG27UQ  نخستین و تنها نمایشگر گیمینگ در جهان است که دارای گواهی DisplayHDR 1000 است و این میزان کیفیت HDR شامل روشنایی، طیف رنگ و عمق بیت های رنگی در پنل است که عملکرد این نمایشگر را به گیمینگ محدود نمی کند، بلکه حرفه ای های دنیای تولید محتوا نیز از علاقه مندان این نمایشگر هستند. PG27UQ به صورت پیش فرض با رنگ پیش-کالیبره شده عرضه می شود که دقت  Delta-Eآن کمتر از 0/3 است. طیف رنگ این نمایشگر هم درصد بازه رنگی بیشتری را در مقایسه با حالت sRGB در نمایشگر ایجاد می کند.
PG27UQ ایسوس برای حفظ سلامت گیمرها از سیستم هوشمند بررسی نور محیط و تنظیم میزان شدت نور استفاده می کند و گواهی TÜV  Rheinland برای کاهش نور آبی مضر به همراه ویژگی Flicker-Free ایسوس، از چشمان گیمرها در طولانی مدت محافظت می کند. علاوه بر اینها از لحاظ فیزیکی هم این نمایشگر امکان تغییر ارتفاع، زاویه گردش نیز در پنل آن نهادینه شده تا راحتی استفاده در همه حال حفظ شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :