آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239414
تاریخ انتشار : 5 خرداد 1397 11:49
تعداد بازدید : 434

فهرست کالاهای صادراتی مشمول ارز دولتی به زودی اعلام می شود

به گفته عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران، فهرست اقلام صادراتی که امکان فروش ارز خارج از سامانه نیما برای آنها وجود ندارد، هفته آینده اعلام می شود.


ایسنا- دستورالعمل ارزی جدید، دوم اردیبهشت امسال از سوی معاون اول رییس جمهور ابلاغ و مقرر شد ارز حاصل از صادرات و واردات در قالب سامانه نیما مدیریت شود. بر اساس این دستورالعمل قرار شده دلار حاصل از صادرات اقلام عمده صادراتی در قالب سامانه نیما با نرخ ۴۲۰۰ تومان جذب و معادل ریالی آن به تجار پرداخت شود تا ارز مورد نیاز واردکنندگان از این طریق تامین شود.
اسدالله عسکراولادی، عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران گفت: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته، مقرر شد هفته آینده فهرست محصولات صادراتی که مشمول سیاست الزام ارزی خواهند شد (کالاهایی که ارز حاصل از صادرات آنها به نرخ ۴۲۰۰ تومان در سامانه نیما جذب و معادل ریالی آن به تاجر پرداخت می شود) اعلام شود .وی افزود: با وجود گمانه زنی ها هنوز به صورت قطعی مشخص نیست که چه کالاهایی مشمول این سیاست ارزی خواهند شد.عسکراولادی گفت: دلار ۴۲۰۰ تومانی نمی تواند در اجرای این سیاست ارزی موثر باشد؛ چراکه قیمت تمام شده محصولات صادراتی بر اساس دلار ۵۰۰۰ تومانی و حتی بالاتر خواهد بود؛ بنابراین تعیین نرخ ۴۲۰۰ تومانی به صادرات غیر نفتی ضربه می زند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :