آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239303
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397 12:11
تعداد بازدید : 371

رییس امور شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی ریاست‌جمهوری تشریح کرد

دلایل اعمال نشدن معافیت مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت های دانش بنیان

رییس امور شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری با بیان اینکه معافیت مالیاتی برای تمام شرکت های دانش بنیانی که فعالیت آنها به تایید رسیده باشد، اعمال می شود، گفت: ولی برای معافیت مالیات بر ارزش افزوده این شرکت ها ابهاماتی وجود دارد که تاکنون اجرایی نشده است.

والدين و ازدواج فرزندان(1)

موضوع ازدواج جوانان از موضوعاتي است که مورد توجه تقريباً تمامي اقشار مي باشد. مهمترين مشغله ي فکري جوانان مجرد ، انتخاب همسر و ازدواج کردن است. والدين نگران ازدواج فرزندان خود و در آرزوي جشن ازدواج با شکوه فرزندانشان هستند. مسئولين و دولتمردان در فکر فراهم نمودن تسهيلات ازدواج جوانان تا جامعه را مصون از تأخير ازدواج بدارند. کارشناسان تربيتي مشتاق ارتقاء آگاهي جوانان کشور هستند تا با آگاهي کامل دست به يک ازدواج درست بزنند، کارشناسان اجتماعي نگرانند که مبادا جوانان با عدم آگاهي کامل همسري انتخاب کنند که نتيجه هاي شومي از جمله طلاق و يا فرزندان ناسالم در برداشته باشد. کارشناسان حقوقي آرزومندند که جوانان با آگاهي ازدواج کنند، تا آنان کمتر شاهد صحنه هاي دلخراش دادگاه هاي خانواده باشند. محققان در پي پاسخ پرسش هايي مانند ، چگونه سن ازدواج را تقليل دهند؟!، چگونه از هم پاشي خانواده هاي جوان جلوگيري کنند؟! نسل جوان ما چگونه مي تواند، داراي يک زندگي زناشويي سالم باشند؟!


در اين سري مقالات جديد در نظر است با کمک و ياري خداي حکيم و الطاف امام زمان عليه السلام ، مسئله ازدواج جوانان را در حد توان، تجزيه و تحليل کنيم تا شايد بتوانيم در حد توان خود راهکاري ديني و علمي در اختيار جامعه ي خود ، اعم از جوانان ، والدين، مسئولين  ، دولت مردان و کارشناسان علمي قرار دهيم . انشاءالله

 اولين گروهي که به نظر مي آيد بايد پيرامون وظايف آنها در مسئله ازدواج جوانان گفتگو کرد ، «والدين» هستند ، زيرا والدين با وجود اين که تمام عمر خود را در رشد فرزندان شان صرف مي کنند ، ولي زياد ديده شده است به علت عدم آگاهي از روحيات و نيازهاي جوانان و عدم شناخت کامل از موقعيت فرهنگي قرن بيست و يکم، زحمات خود را هدر مي دهند و ناخواسته موجب فساد ديني و اخلاقي و رواني فرزندان خود مي شوند.

 اينجانب در مشاوره هاي فراواني که با پسران و دختران جوان داشته ام، به اين حقيقت تلخ رسيده ام که بعضي از والدين با دست خود ، ناخواسته بر اثر عدم آگاهي، موجبات طغيان و فساد جوانان خود را فراهم مي کنند. که اين امر اولاً باعث نگراني و احساس شکست در تربيت فرزندان خود مي شوند و برخلاف ميل باطني خودشان رابطه ي عاطفي شان با آنها کم رنگ و ضعيف و گاهي اين رابطه قطع شده و آثار مخرب فراواني ببار مي آورد.

بعضي از والدين با دست خود ، ناخواسته بر اثر عدم آگاهي، موجبات طغيان و فساد جوانان خود را فراهم مي کنند.

و هم چنين برخلاف ميل مسئولين ، دولت مردان و کارشناسان علمي، آنها شاهد صحنه هاي دلخراش فساد جوانان در جامعه مي شوند.

اينجانب يقين دارم پدر و مادر بيش از هر کسي، «جوان» خود را دوست دارند و حاضرند تمام دارايي و هستي خود را براي خوشبختي آنان مصرف کند تا « جوان » خوشبخت شود. و بيش از هر کسي از انحراف و فساد و آنها رنج مي برند! ولي براثر عدم آگاهي درست موجب فساد و مشکلات رواني «جوان» خود که ميوه ي وجود آنهاست مي شوند.

بنابراين مطالعه سري مقالات را براي تمامي پدر و مادران نگران ازدواج فرزندانشان توصيه مي کنم و به عنوان امر به معروف مطالب اين مقالات را در اختيار کساني که دسترسي به اين سايت ندارند، قرار دهيد تا شما هم در سالم سازي جامعه ي اسلامي شريک شويد.

 پدر و مادران عزيز تبياني! با ارتقاي آگاهي خود پيرامون امر ازدواج جوانان خود ، راه خوشبخت شدن آنها را تسهيل بخشيد!!

 مسايلي که والدين مي بايست پيرامون ازدواج جوانان خود بدانند عبارتند از:

1- والدين در امر ازدواج فرزندان، چه ميزان مسؤول هستند؟!

2- چگونه در امر انتخاب « همسر » به فرزندان خود کمک کنند؟!

3- فرايند خواستگاري را چگونه هدايت کنند؟!

4- در دوران نامزدي، جايگاه پدر و مادر چگونه باشد؟!

5- چگونه «جشن عروسي» را به نحو احسن برپا کنند؟!

6- نقش و جايگاه والدين در زندگي زناشويي فرزندانشان چگونه بايد باشد؟!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :