آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239299
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397 11:55
تعداد بازدید : 213

معاون علمی فناوری رییس‌جمهور:

استارت آپ ها پلتفرم جذب سرمایه های فکری خارج از کشور هستند

معاون علمی فناوری رییس جمهور درباره نسل جدیدی از کارآفرینان که در قالب استارت آپ ها با سنین زیر ۳۰ سال در جامعه فعالیت می کنند گفت: این جوانان دارای شرکت های هستند که ابعاد فروش آنها چند هزار میلیاردی است.

تسنیم - سورنا ستاری با بیان اینکه عدد قابل توجهی از استارت آپ های در حال توسعه را سرمایه های فکری خارج کشور تشکیل می دهند، گفت: در حال حاضر بزرگ ترین پلتفرمی که برای جذب سرمایه های فکری خارج کشور داریم دانشگاه ها نیستند، بلکه استارت آپ ها هستند.
وی این نسل جدید را سرمایه و حاصل کار 3–4 سال گذشته تیم کاری اش عنوان کرد و گفت: در این مدت سعی کردم این سیستم را به گونه ای هدایت کنم که با تفکر دولتی فاصله داشته باشد و تا حدودی هم موفق بود ه ایم.
رییس بنیاد ملی نخبگان ادامه داد: ما به ایده هایی درباره چگونگی تبدیل دانش به اقتصاد یا مرتبط کردن پژوهش به اقتصاد رسیدیم که البته در جاهایی شکست خوردیم و در نقاطی هم پیروز شدیم و به مدل های خوبی برای معرفی شتاب دهنده های کسب و کار و پارک های فناوری دست یافتیم.
وی خاطرنشان کرد: این محیط های کسب و کار را بخش خصوصی شکل داد و پایه آن هم کسب و کارهایی است که زمین و ملک و املاک و سوله در آن تاثیرگذار نیست، بلکه فعالان این عرصه در اتاق هایی چند متری چند میلیارد تومان فروش دارند و این متفاوت از سیستم های گذشته کسب و کار است.
ستاری با اعلام آمادگی در به اشتراک گذاردن این گونه مدل ها برای سرمایه گذاری کارآفرین های بزرگ کشور روی فرزندان این مرز و بوم ابراز امیدواری کرد که این محیط های کسب و کار جدید به نوعی توسعه یابند که شرکت های بزرگ برای سرمایه گذاری در حوزه دانش ترغیب شوند و بتوانند قابلیت رقابت پذیریشان را به محیط جهانی توسعه دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :