آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239281
تاریخ انتشار : 2 خرداد 1397 9:42
تعداد بازدید : 398

مشاور اقتصادی و برنامه‌ریزی اتاق اصناف ایران:

مشاور اقتصادی و برنامه ریزی اتاق اصناف ایران:

اواخر اردیبهشت ماه دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه اعلام کرد؛ فعالیت صنفی در بستر تلگرام ممنوع است و واحد های صنفی و کسب وکارهای اینترنتی باید فعالیت های خود را به شبکه های اجتماعی داخلی منتقل کنند.

فناوران - بر این اساس، مسوولان وزارت صنعت معدن تجارت و اتاق اصناف ایران و اتحادیه های امور صنفی ملزم شدند این موضوع را به کلیه واحدهای صنفی اعم از کسب وکارهای اینترنتی و غیر اینترنتی سراسر کشور اعلام و ابلاغ کنند، تا فعالان صنفی از هرگونه فعالیت تبلیغاتی و خدماتی در پیام رسان فیلتر شده تلگرام اکیدا خودداری و فعالیت های خود را به شبکه های اجتماعی بومی منتقل کنند.
اما فعالیت صنفی در بستر تلگرام در حالی ممنوع اعلام شده است که مشاور اقتصادی اتاق اصناف ایران در گفت وگو با ایلنا عنوان کرد؛ پیام رسان های داخلی مسیر زیادی تا رسیدن به سطح تلگرام در پیش دارند و بهتر بود با تمرکز روی دو یا سه پیام رسان یک سینرژی تشکیل می شد چرا که از این طریق زودتر به کیفیت لازم می رسیدیم.
مشاور اتاق اصناف ایران در پاسخ به این سوال که گفته می شود افرادی که در فضای مجازی فعالیت اقتصادی می کنند معمولا از قشر ضعیف جامعه هستند و توانایی اجاره یک واحد صنفی را ندارند و از طرف دیگر پیام رسان های داخلی هنوز به لحاظ فنی نتوانستند حجم ورودی کاربران را پوشش دهند، اظهار داشت: ما این موضوع را قبول داریم ضمن آنکه فضای این پیام رسان ها اصطلاحا کاربرپسند نیست و هنوز مسیر زیادی تا رسیدن به سطح تلگرام در پیش دارد، اما به هر حال برای منافع ملی باید یک سری هزینه ها را داد و تمام فعالیت های صنفی را به این پیام رسان ها منتقل کرد تا گستردگی لازم در استفاده از این پیام رسان ها در جامعه ایجاد شود.
محمد باقر مجتبائی درباره ممنوعیت هرگونه فعالیت صنفی در پیام رسان های خارجی ازجمله تلگرام گفت: ما باید بپذیریم که کشور ما با یک سری مخاطرات در پیام رسان های خارجی مواجه است و منافع ملی ما بر هر چیزی ارجحیت دارد بنابراین باید برای رسیدن به هر چیزی قدم به قدم جلو رفته و انتظارات را بیش از حد بالا نبریم.
مشاور اتاق اصناف ایران گفت: اکنون فضای خاصی به وجود آمده و مرتب پیام رسان های داخلی را تحت فشار قرار می گذارند و این طور القا می کنند که ما نمی توانیم و انتظار دارند ره صد ساله را یک شبه جلو برویم ما باید به موضوع پیام رسان های داخلی به صورت ملی نگاه کنیم، به طور مثال بحث پول مجازی یا گرام می توانست اقتصاد ما را دچار مخاطره کند.
وی تصریح کرد: پیام رسان های داخلی نیز باید خودشان را هر چه زودتر به روز کنند و حتی به جای اینکه امروز منابع بر روی چند پیام رسان متمرکز باشد بهتر بود با تمرکز بر روی دو یا سه پیام رسان یک سینرژی تشکیل می شد چرا که از این طریق زودتر به کیفیت لازم می رسیدیم به طور مثال امروز تعداد خودروسازهای ما از ژاپن بیشتر است اما کیفیت خودرو های تولیدی دو کشور قابل قیاس نیست.
وی افزود: ما در منطقه و در جهان در بحث IT یکی از قوی ترین کشورها هستیم و جوانان ما در این حوزه پیشرفت های خوبی داشته اند پس اگر به آنها فرصت و فضای کار بدهیم می توانند محصولات خوبی تولید کنند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :