آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239234
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1397 12:43
تعداد بازدید : 272

هم اندیشی دولت و استارت آپ ها برای نقش آفرینی در بازار جهانی

دورهمی کارآفرینان و نمایندگان دولت با هدف بررسی مشکلات کسب وکارهای نوپا (استارت آپ ها) برای نخستین بار از بخش فرهنگ و هنر کلید خورد تا با افزایش درآمدزایی و نوآوری، راه های ساده تری برای نقش آفرینی در بازارهای جهانی پیدا شود.


ایرنا - وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چارچوب توسعه کارآفرینی، فضایی را برای گفتمان نمایندگان دولت، دانشگاه ها و کسب وکارهای نوپا باز کرده است تا از این طریق مسیر نوآوری در بازارهای داخلی و خارجی فراهم شود.
در تعریف استارت آپ تاکیدی نیست که فعالیت آن در حوزه فناوری اطلاعات باشد اما به سبب تنوع کسب وکارهای نوپا در این بخش، تلقی عمومی تغییر کرده است.

 الگوسازی برای کسب وکارهای نوپا در ایران
وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در چارچوب دستیابی به نوآوری در کسب وکار برای استارت آپ ها، سلسله نشست هایی با عنوان «پیوند» طراحی کرده است.
بر خلاف نشست های رسمی، قرار است نمایندگان دولت، مجلس، دانشگاه ها، استارت آپ ها و شتاب دهنده ها در محیط غیررسمی دور هم جمع شوند و با یکدیگر گفت و گو کنند.
بیست و پنجم اردیبهشت ماه، طبقه یازدهم این وزارتخانه عرصه حضور بیش از 200 نفر از صاحبان کسب وکارهای نوپا در حوزه فرهنگ و هنر بود که گرد هم آمده بودند تا از طریق رایزنی با نمایندگان دولت و دانشگاهیان عوامل شکلگیری نوآوری در اکوسیستم کارآفرینی و نیز موارد تعیین کننده در توسعه این اکوسیستم مشخص شود.
مدیرکل دفتر توسعه کارآفرینی و بهره وری نیروی کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این خصوص گفت: به دنبال فراخوان این وزارتخانه، استارت آپ های بخش های مختلف دور هم جمع می شوند تا با حضور نمایندگانی از دولت و دانشگاهیان عوامل پیشرفت و نوآوری در بازار کسب وکار را بررسی و نقش دولت را تعیین کنند.
رحیم سرهنگی اعلام کرد: این نشست ها در زمینه های دیگر نیز تداوم می یابد. 
برنامه بعدی در این چارچوب، در بخش حمل و نقل و گردشگری است که پس از ماه رمضان با همکاری وزارت راه و شهرسازی برگزار می شود.
افراد متمایل به شرکت در این نشست می توانند در سامانه اطلاع رسانی برای رویدادها، همایش ها، سمینارها، کارگاه های تخصصی و کنفرانس های کشور «ای.وند» ثبت نام کنند.

 اتصال شرکت های خارجی و استارت آپ های ایرانی
آنگونه که معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این دورهمی اعلام کرد، نقش وزارت کار این نیست که محل برگزاری کافه کارآفرینی باشد، اگرچه مایل به تداوم این کار با قوت بیشتر است اما این وزارتخانه بیشتر به دنبال الگوسازی است تا آن را به سمت استان ها، دستگاه ها و فعالیت های دیگر سوق دهد. 
عیسی منصوری افزود: وزارت کار سعی دارد در فضای جدیدی که در زمینه کسب وکارهای نوآورانه بخش خصوصی شکل گرفته است، نقش تسهیلگری در سطح دستگاه های دولتی و نظام اجرایی کشور را ایفا کند که یکی از آنها، اتصال کسب وکارهای داخلی به بازارهای جهانی
 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :