آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239214
تاریخ انتشار : 1 خرداد 1397 11:44
تعداد بازدید : 307

مشاور وزیر اقتصاد مطرح کرد؛

کشف استارت آپ های تحول گرا از مسیر فین استارز در بورس

حضور فین استارز در بازار سرمایه باعث می شود تا استارت آپ هایی درخشان در آینده ای نزدیک ظهور کنند.

اخبار پولی مالی- مجتبی لشکر بلوکی، مشاور وزیر اقتصاد  و عضو هیات مدیره بانک صادرات با تاکید بر مزایای برگزاری رویداد فین استارز در محیط بازار سرمایه و بازارهای مالی کشور گفت: حضور استارت آپ های فعال در حوزه فین تک و سرمایه گذاران در این رویداد بزرگ و تلاشی که فرابورس در جهت تسهیل تامین مالی استارت آپ ها می کند به طور قطع زمینه را برای ارتقای بازارهای مالی کشور متناسب با نوآوری هایی که در این عرصه در سطح جهانی رخ می دهد مهیا کرده و با تداوم این جریان باید منتظر ظهور و رشد استارت آپ هایی همچون اسنپ ها، دیجی کالاها و ... در فضای کشور باشیم.
لشکر بلوکی اظهارداشت: زمانی که آمازون کار خود را شروع کرد جف بزوس گفت «وقتی یک کره زمین داریم، بیش از یک کتاب فروشی هم برای آن لازم نداریم» و کسب و کار خود را شروع کرد؛ بزوس در آن زمان حتی دفتر کار رسمی هم نداشت و جلسات خود با سرمایه گذاران را در یکی از کتاب فروشی های سنتی برگزار می کرد.
 در انتظار استارت آپ های قوی
عضو هیات مدیره بانک صادرات با تاکید بر اینکه وقتی دنیا تغییر می کند، باید با آن تغییر کنیم، افزود: در غیر این صورت اگر همچنان همان مدل قدیمی را به کار گیریم، ممکن است که چندی بعد از اوج قدرت و جایگاه نخست پایین آییم و کسانی که گمان نمی کردیم، زمین و منطق بازی را تغییر دهند و قواعد را کاملا عوض کنند.
لشکر بلوکی با تاکید بر اینکه رویداد فین استارز محل نمایش آمازون های بعدی است، گفت: نمی گوییم که تمامی استارت آپ های حاضر در این رویداد، آمازون، اسنپ یا دیجی کالای بعدی هستند، اما حتما از بین آنها چند استارت آپ قوی و با آینده شکل خواهند گرفت.
به گفته وی، دیدن این فضا باعث می شود که چهارچوب ها را بشکنیم و به آینده برویم؛ فضا را برای حمایت از جوانان آماده و سرمایه گذاری کنیم تا آینده را بسازیم.

 ریسک سرمایه گذاری در فناوری های مالی
مشاور وزیر اقتصاد در خصوص ریسک سرمایه گذاری در فناوری های مالی نیز گفت: در ابتدا ممکن بود آمازون نیز به باور کسی ننشیند و همین اتفاق برای اپل، مایکروسافت و ... رخ دهد، نتیجه را نمی توان پیش بینی کرد؛ نمی دانیم که کدام شرکت می تواند سرمایه ما را برگرداند برای همین نهادهای مالی مانند صندوق های سرمایه گذاری جسورانه در فرابورس ایران کمک می کنند تا ریسک و منافع میان سرمایه گذاران و استارت آپ ها تقسیم شود و بازدهی بیشتری به دست آید.

 بهترین روش سرمایه گذاری
لشکر بلوکی با تاکید بر اینکه بهترین روش سرمایه گذاری، سرمایه گذاری مشترک روی حوزه های پرریسک است، در خصوص کمک رویداد فین استارز به شناخت چالش های بازار، اظهار کرد: در رویداد فین استارز، معرفی فرصت های سرمایه گذاری فضای مناسبی را ایجاد کرده تا سرمایه گذاران امکان حضور بیایند و سرمایه پذیران را به خوبی بشناسند و از این ارتباط دو سویه چالش های بازارهای مالی مطرح و راه حل هایی از سوی استارت آپ ها برای آن ها اندیشیده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :