آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239179
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1397 13:3
تعداد بازدید : 239

تامین ارز خریدهای خارجی اعتباری به مشکل خورد

بازرگانانی که از طرف های خارجی با اعتبار خرید کرده اند در زمینه تهیه ارز مورد نیاز و پرداخت اعتبار دریافتی در موعد مقرر دچار مشکل شده اند.

تسنیم - در شرایطی که خرید و فروش آزاد هر نوع ارز ازسوی بانک مرکزی ممنوع اعلام شده شرکت های بخش خصوصی با مشکلات متعددی در زمینه خرید خدمات یا تجارت با اعتبار رو به رو شده اند. در آخرین جلسات شورای گفت وگوی دولت و بخش خصوصی فعالان بخش خصوصی از دولت خواستند تا بازار ثانویه ارز را راه اندازی کند و از سوی دیگر با پرهیز از اجرایی کردن تصمیمات اقتضایی، آسیب های قفل کردن بازار ارز را در نظر بگیرد.
محمدرضا نجفی منش، رییس کمیسیون تسهیل کسب و کار اتاق تهران گفت: شرایط اقتصادی کنونی مساعد نیست و فعالان بخش خصوصی از دولت به ویژه دستگاه دیپلماسی انتظار همراهی بیشتری دارند. دولت باید تمهیداتی را پیش بینی می کرد. متاسفانه دولت تمهیداتی را که باید در نظر نگرفته است.
عضو هیات نمایندگان اتاق تهران گفت: بازرگانانی که از طرف خارجی با اعتبار خریداری کرده اند در زمینه تهیه ارز مورد نیاز و پرداخت اعتبار دریافتی در موعد مقرر دچار مشکل شده اند. برای فعالان اقتصادی امکان دریافت ارز و خرید خدمات مختلف از خارج مثل تعمیر دستگاه ها وجود ندارد. از سوی دیگر دولت محدودیت هایی برای دریافت ارز مورد نیاز شرکت های بزرگ ایجاد کرده که امیدوارم هرچه زودتر آن را بردارد. باتوجه به تهدیدهای ایالات متحده آمریکا بسیاری از کشورها به طور عادی با ایران تجارت نمی کنند.
نجفی منش گفت: سامانه نیما برای تامین ارز واحدهای کوچک و متوسط مناسب است اما درباره شرکت های بزرگ دولت باید هرچه زودتر تمهید دیگری را بیندیشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :