آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239178
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1397 13:0
تعداد بازدید : 351

عضو کمیسیون انرژی مجلس:

برندسازی از الزامات حمایت از کالای ایرانی است

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، برندسازی، توجه به ویژگی های بازار و مصرف کننده ها، فرهنگ سازی، جلوگیری از ورود کالای قاچاق و نقش موثر شبکه های اجتماعی را از الزامات تحقق حمایت از کالای ایرانی عنوان کرد.


اتاق اصناف - جلال میرزایی افزود: برند سازی یکی از این الزامات است یعنی کالاهایی که در داخل کشور تولید می شوند نام و نشان دار باشند، در این صورت مشخص است که چه کسی کالا را تولید کرده و در مقابل کیفیت آن هم مسوول است.
 وی گفت: در حال حاضر در بازار داخلی در حوزه های مختلف با کالاهای بی نام و نشان سر و کار داریم، یا به عبارتی تولید کننده در برابر مصرف کننده هیچ مسوولیتی ندارد.
میرزایی با بیان اینکه تولیدکنندگان باید به ویژگی های بازار و ذائقه مشتریان توجه کنند، گفت: به نظر می رسد باید از لحاظ فرهنگی هم کار کنیم تا شهروندان تولیدات داخلی را با افتخار استفاده کنند، اما متاسفانه نگاهی در فرهنگ ما حاکم شده که ترجیح می دهند کالای خارجی استفاده 
کنند. 
وی با بیان اینکه باید در حوزه فرهنگ سازی خیلی کار انجام شود، اظهار کرد: یکی از راهکارها این است که تولیدکنندگان، مصرف کننده را مطمئن کنند کالایی که به دست آن ها می رسد با کیفیت است و از مشابه خارجی چیزی کم ندارد. 
میرزایی استفاده از اهرم تعرفه برای حمایت از کالاهای داخلی را یکی دیگر از این راهکارها عنوان کرد و گفت: از یک سو نرخ تعرفه های وضع شده در گمرکات را داریم اما از سوی دیگر کنترلی بر برخی مرزها حاکم نبوده و شاهد ورود کالای قاچاق هستیم آن هم در شرایطی که اقتصاد ضعیف ما با چالش و آسیب جدی مواجه است که باید به طور جدی از ورود کالای قاچاق جلوگیری شود. 
این عضو کمیسیون انرژی مجلس خاطرنشان کرد: راهکار اصلی برای حمایت از تولید داخلی، برندسازی و تولید کالای باکیفیت و با دوام ازسوی تولیدکنندگان داخلی است؛ اگر این کار  انجام شود، می توان امیدوار بود که زیرساخت برای نیل به شعار حمایت از کالای ایرانی فراهم شده است. 
میرزایی افزود: حمایت از تولید داخلی بدون تعامل سازنده با سایر کشورها امکان پذیر نیست چون تولید داخلی نیاز به تکنولوژی و ماشین آلات روز دارد لذا برای نوسازی خطوط تولید و رسیدن به توسعه نیاز به تعامل داریم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :