آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239176
تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1397 12:34
تعداد بازدید : 384

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرد:

برخورد با کافی نت‎های استفاده کننده از فیلترشکن

رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران در خصوص رشد استفاده از فیلترشکن ها در سطح کشور گفت: آیین نامه جدید رییس پلیس اماکن نیروی انتظامی دراین باره هشدار موکدی را داده است.

پویا - مهدی میرمهدی اظهار کرد: رییس پلیس جدید اماکن نیروی انتظامی آیین نامه ممنوعیت استفاده از VPN و فیلترشکن در کافی نت ها را به اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران اعلام کرده است و ما نیز به تبعیت از آن برای این واحدهای صنفی ابلاغ کرده ایم. رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران افزود: البته چنین آیین نامه و دستورالعملی پیش از سال نیز وجود داشت اما گمان می کنم با توجه به افزایش میزان استفاده از وی پی ان در مواجهه با انسداد یکی از پیام رسان های خارجی، این آیین نامه به جهت تأکید ابلاغ شده است. وی با بیان اینکه نیروی انتظامی تنها نهادی است که بدون حکم می تواند به سرکشی واحدهای صنفی بپردازد، گفت: بنابراین تمامی صنوف باید مقید به رعایت قوانین ابلاغی از سمت این نهاد باشند تا در مواجهه با بازرسی ها، دچار برخوردهای قانونی نشوند.
میرمهدی درباره برخوردهایی که با کافی نت های متخلف صورت می گیرد نیز عنوان کرد: با توجه به اینکه اوج فعالیت این واحدهای صنفی در ماه های سوم و چهارم سال و هم زمان با موعد تسلیم اظهارنامه های مالیاتی از سمت صنوف است، اجازه فعالیت در این دو ماه را به کافی نت های متخلف نخواهیم داد و در سایر ماه های سال نیز از 15 روز تا یک ماه واحدهای آنها پلمپ می شود. رییس اتحادیه صنف فناوران رایانه تهران ابراز کرد: لازم به یادآوری می دانم که علاوه بر سرکشی های انتظامی، گشت مشترکی بین این اتحادیه و نیروی انتظامی نیز در طول سال تشکیل می شود و به سرکشی واحدهای صنفی می رود؛ در این گشت مشترک تمامی کیس ها و سیستم‎های کافی نت ها مورد بررسی قرار می گیرد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :