آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239096
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1397 10:43
تعداد بازدید : 582

از نیمه خرداد ماه و برای استفاده رانندگان

سامانه اعلام نقاط حادثه خیز کشور عملیاتی می شود

مدیرکل پیشگیری های وضعی قوه قضاییه گفت: سامانه اعلام نقاط حادثه خیز کشور از تاریخ 15 خردادماه قابل دسترسی افراد خواهد بود.

فارس - علیرضا ساوری درباره آخرین وضعیت سامانه اعلام نقاط حادثه خیز گفت: این سامانه از تاریخ 15 خردادماه قابل دسترسی افراد خواهد بود و مردم می توانند با مراجعه به این سامانه و نصب اپلیکیشن آن روی تلفن های همراه خود نقاط حادثه خیز جاده های کشور را شناسایی کنند.
وی افزود: بر اساس این سامانه دارندگان خودرو یا کسانی که این اپلیکیشن را نصب می کنند، 800 متر مانده به نقاط حادثه خیز هشدار لازم را به راننده می دهد.
مدیرکل پیشگیری های وضعی قوه قضاییه ادامه داد: همچنین در این سامانه دوربین های کنترل سرعت در نقاط حادثه خیز به روزرسانی می شود ضمن اینکه پیامکی هم به رانندگانی ارسال می شود که به هشدار سامانه بی توجه اند و مرتکب تخلف می شوند.
ساوری با بیان تشکیل بانک اطلاعات درباره رانندگان متخلف گفت: در این بانک اطلاعاتی رانندگانی که بیش از 3 بار در نقاط حادثه خیز مرتکب تخلف شده باشند، جزو رانندگان متخلف شناسایی می شوند.
وی افزود: درباره این دسته از رانندگان ابتدا با پیامک های هشدار و آگاهی بخشی به آنها اطلاع رسانی لازم را می کنیم و در صورتی که این اقدام مؤثر واقع نشد، فرد متخلف را در مراحل بعدی احضار می کنیم و متناسب با تخلف صورت گرفته با او برخورد می شود.
مدیرکل پیشگیری های وضعی قوه قضائیه گفت: امیدواریم مردم با این اطلاع رسانی و آگاه سازی نسبت به رانندگی در نقاط حادثه خیز عملکرد بهتری داشته باشند تا شاهد تصادفات جاده ای کمتری باشیم، در عین حال برای اینکه این طرح دقیق تر به مرحله اجرا درآید ضمانت های بعدی را از طریق اعمال جریمه و پیشگیری های وضعی صورت 
می دهیم.
ساوری درباره تعداد نقاط حادثه خیز جاده های کشور گفت: در 5 سال گذشته ابتدا 4 هزار و 160 نقطه حادثه خیز داشتیم که مشخصات آنها کاملاً معلوم بود اما با فعالیت های صورت گرفته و اقدامات دستگاه های ذیربط در حال حاضر 3 هزار و 430 نقطه حادثه خیز در کشور داریم.
وی افزود: از این تعداد، 1589 نقطه به عنوان نقاط اولویتی  تعیین شده است و معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه با هماهنگی سایر دستگاه ها تمرکز خود را روی این 1589 نقطه گذاشته
است.
مدیرکل پیشگیری های وضعی قوه قضاییه ادامه داد: در تلاش هستیم با پیگیری های به عمل آمده سه دسته اقدام را در نقاط حادثه خیز اولویت دار در 31 استان  انجام دهیم.
ساوری افزود: دسته اول اقدامات ما آشکارسازی نقاط پرتصادف، دسته دوم تعمیر و مرمت و دسته سوم اصلاح و ارتقای ضریب امنیت است.
وی گفت: مجموع این طرح ها باید به صورت همزمان و تلفیقی به اجرا درآید تا نتیجه مورد نظر حاصل شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :