آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239093
تاریخ انتشار : 30 اردیبهشت 1397 10:31
تعداد بازدید : 1247

ما همه تبهکاریم

علی اصلان شهلا- رییس انجمن مددکاری کشور و عضو هیات رییسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس در دو روز گذشته اعلام کرده اند که 2 هزار عنوان مجرمانه در کشور وجود دارد و این در حالی است که میانگین عناوین مجرمانه در دنیا بین 60 تا 90 جرم است.

Alishahla13@
پس از این آمار بود که دبیر کارگروه فیلترینگ اعلام کرد که فعالیت در تلگرام نیز جرم است. به نظر می رسد در کشوری که 2000 عنوان مجرمانه وجود دارد، افزایش آن به 2001 جرم خیلی اتفاق عجیبی نیست.
راستش را بخواهید 2000 جرم آن قدر زیاد است که بالاخره یکی از رفتارهای ما شامل آن شود. بنابراین نباید خیلی نگران باشیم که با افزوده شدن یک جرم جدید، تعداد زیادی از ایرانی ها مجرم خواهند شد.
برای مثال شرکت های مختلفی در ماهواره تبلیغ می کنند. بعد اعلام شد که تبلیغ در ماهواره جرم است اما در عمل نه تنها تاثیری بر کاهش تبلیغات ماهواره ای نگذاشت که حتی پیام رسان ویسپی هم تبلیغات خارج از عرف خود را در شبکه «جم» انجام داد. آیا مجرم شدن ویسپی تغییری در حال او ایجاد کرد؟ نه به هیچ وجه. به عنوان یک پیام رسان داخلی با سلام و صلوات پذیرفته و 5 میلیارد وام هم به آن تعارف شد.
اصلا همان روز که تلگرام فیلتر شد، خیلی از ما مجرم شدیم. باید اعتراف کنم مادربزرگ و مادر همسرم همان روز اول مرا تهدید کردند تا وقتی که فیلترشکن مناسبی روی گوشی های شان نصب نکرده باشم، حق ندارم از خانه شان خارج شوم. درواقع تقریبا تمام اعضای خانواده خودم و همسرم به دلیل استفاده از فیلتر شکن مجرم هستیم و البته جرم من به خاطر نصب آن روی گوشی دو نفر دیگر بیشتر است.
البته اگر در مجازات من تخفیفی داده شود، حاضرم چند تبهکار دیگر از جمله سردبیر روزنامه را لو بدهم. او کانال تلگرام روزنامه را تعطیل نکرده و به تبلیغ نشریه در آن می پردازد. حتی دیده شده که گاهی مطالب آن را در گروه های دیگر هم فوروارد می کند!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :