آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239030
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1397 9:51
تعداد بازدید : 450

امکانات جدید اینستاگرام؛ بازنشر عکس و پیشگیری از اعتیاد

اینستاگرام در تازه ترین به روزرسانی برنامه خود امکان بازنشر را برای کاربرانش فراهم کرد.

فناوران - کاربران اینستاگرام از این پس می توانند عکس های مورد علاقه خود از صفحات دیگران را در استوری خود بازنشر کنند. این ویژگی که از ابتدای سال 2018 از سوی اینستاگرام در حال آزمایش بود حالا به صورت رسمی برای همه کاربران در دسترس قرار گرفته است. تنها محدودیت موجود در بازنشر عکس ها در استوری، خصوصی بودن صفحه کاربران است. اینستاگرام به کاربران اجازه نمی دهد عکسی از صفحه ای که در حالت Privet قرار دارد را بازنشر کنند. اگر از آن دسته افرادی هستید که دوست نداریم عکس های تان بازنشر شود باید صفحه خود را از حالت عمومی به خصوصی تغییر دهید. 
کافی است روی آیکون کاغذی هواپیما که نشانه به اشتراک گذاری عکس است کلیک کنید و گزینه «Create a story   with this post»  را انتخاب کنید. پس از انتشار مجدد یک پست روی استوری، نام فردی که آن پست را برای اولین بار منتشر کرده، در پایین استوری نمایش داده می شود. شما می توانید اندازه عکسی که بازنشر می کنید را تغییر دهید یا استیکرها و نوشته های جدیدی به آن اضافه کنید. 
این ویژگی جدید اینستاگرام کاربران را تشویق می کند پست هایی با کیفیت بهتر منتشر کنند. از سوی دیگر چون استوری بیش از ارسال عکس در صفحات شخصی طرفدار پیدا کرده بود، این امکان جدید می تواند کاربران را به ارسال پست در صفحه شان نیز تشویق کند.
امکان بازنشر عکس ها در استوری، در کنار سایر امکانات جدید اینستاگرام مانند دانلود آرشیو یا دیدن زمان آخرین حضور آنلاین کاربران، این شبکه اجتماعی را روز به روز محبوب تر می کند. بیش از 24 میلیون ایرانی در اینستاگرام حضور دارند و تعداد زیادی از این کاربران روزانه چندین بار به این شبکه اجتماعی سر می زنند و زمان زیادی در آن سپری می کنند. این شبکه اجتماعی این روزها که تلگرام نیز فیلتر است یکی از پرمخاطب ترین شبکه های اجتماعی است و به خاطر ویژگی هایش به شدت اعتیاد آور است. اما ظاهرا اینستاگرام برای مدیریت زمان حضور در این شبکه نیز فکرهایی در سر دارد.

 آزمایش جدید اینستاگرام
یک کاربر توییتر به نام Jane Manchun Wong از طریق کدخوانی نسخه اندروید نرم افزار اینستاگرام متوجه شده این کمپانی درحال آزمایش قابلیتی به نام «Usage Insights» است که به کاربر مدت زمان استفاده از این شبکه اجتماعی را اطلاع می دهد.
این کاربر اعلام کرده طی آزمایشی که اینستاگرام در حال انجام دادنش است قصد دارد به کاربران کمک کند با دریافت اطلاعاتی از مدت زمانی که در این شبکه اجتماعی طی می کنند، بتوانند راهی برای مدیریت زمان خود پیدا کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :