آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 239020
تاریخ انتشار : 29 اردیبهشت 1397 8:50
تعداد بازدید : 591

در شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور اعلام شد

راه اندازی سایت مستقل ثبت نام استارت‎آپ‎ها در الکامپ 97

سومین نشست شورای مرکزی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور با معرفی مهرداد خداوردیان به عنوان سرپرست دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور و تصویب فرآیند انتشار تعرفه خدمات انفورماتیک، تعیین دو گروه کمیسیون های موضوعی و کمیسیون های رسته ای و بررسی گزارش کارگروه مالی برگزار شد.

نصر کشور - محمدباقر اثنی عشری رئیس شورای مرکزی سازمان، نشست را با معرفی مهرداد خداوردیان سرپرست دبیرخانه سازمان آغاز کرد. سپس حسن هاشمی نماینده شورای مرکزی در کمیته اجرایی الکامپ به شرح گزارشی از اقدامات انجام شده پرداخت و افزود: ثبت نام از 23 اردیبهشت ماه با استقبال شرکت ها آغازشده است و تا سوم خردادماه ادامه دارد پس از آن از تاریخ پنجم خرداد ماه جانمایی شرکت ها شروع می شود. 
هاشمی در ادامه افزود: مذاکرات مثبتی با سازمان فناوری اطلاعات به عنوان نماینده دولت برای برپا سازی سالن دولت الکترونیکی داشتیم که ادامه خواهد داشت.
رئیس کمیته اجرایی با بیان جلب مشارکت استارت اپ ها گفت: در حال راه اندازی سایت مستقل و زیرساخت های مناسب برای انجام فرآیند ثبت نام استارت آپ ها هستیم. 
او در ادامه به برپاسازی پاویون استان ها در الکامپ پرداخت و افزود: جهت جلب همکاری نظام صنفی رایانه ای استان ها برنامه های بسیاری داریم؛ با انجام برآوردهای هزینه ای برای غرفه سازی و غرفه آرایی در تلاشیم شرکت های فعال در استان ها را تشویق کنیم، در قالب نظام صنفی رایانه ای استان خود در الکامپ حضور یابند.

 تعرفه پیشنهادی خدمات تخصصی فناوری اطلاعات 
سپس آزاد معروفی، رییس کمیسیون ساماندهی سازمان و تنظیم بازار و مهمان این جلسه شورا به ارایه گزارشی از مدل جدید محاسبه نرخ پایه خدمات تخصصی فناوری اطلاعات پرداخت و افزود: مدل جدید طی سه سال با همراهی کارشناسان دادگستری و رویکرد جدید تدوین شده است تا نرخ نامه سازمان در مناقصات و قراردادها به عنوان مرجع مورداستفاده قرار گیرد و مورد تایید نهادهای قضایی هم باشد.
در نهایت با تصویب اعضای شورای مرکزی تعرفه پیشنهادی برای اعضای شورای مرکزی ارسال خواهد شد تا طی دو هفته  نظرات کارشناسی خود را ارایه کنند. 

 راه اندازی کمیسیون های کشوری
رضا کرمی پیشنهادات خود را درباره تشکیل کمیسیون های تخصصی دوره جدید مطرح کرد که پس از بحث و تبادل نظر میان اعضای شورای مرکزی مصوب شد دو گروه کمیسیون های موضوعی شامل کمیسیون قوانین و مقررات، کمیسیون امور بین الملل و  کمیته احراز مرکزی و همچنین کمیسیون های رسته ای شامل نرم افزار، سخت افزار، شبکه و مرکز داده، اینترنت و خدمات فضای مجازی، افتا، آموزش و پژوهش و مشاوران در این دوره از سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور تشکیل شود. 

 نامه نگاری های سازمان در خصوص نوسان نرخ ارز
در ادامه نشست رییس شورای مرکزی سازمان، گزارش پیگیری ها و نامه نگاری های انجام شده در زمینه نوسانات نرخ ارز و اثرات آن بر صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات را به اطلاع اعضای شورای مرکزی رساند و افزود: اولین نامه در تاریخ 19 فروردین ارسال شده که طی آن با بیان اثرات افزایش نرخ ارز بر قراردادهای فناوری اطلاعات درخواست شده طبق مصوبه هیات دولت در سال 91 که تقریبا شرایط مشابه با امروز را داشتیم، قراردادهای این حوزه بازنگری شود. نامه دوم با موضوع واگذاری لایسنس و فروش اشتراک ازسوی شرکت هاست که در حواله های ارزی ذکرشده که باید به وزارتخانه مربوطه مراجعه کنند که در این حوزه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات را به عنوان مرجع می شناسیم و پیشنهادشده است تا سازوکار و چارچوبی برای رسیدگی به این مساله در نظر گرفته شود.
در نامه سوم شرایط مورد پرسش قرارگرفته است. با توجه به اینکه اکنون کالاهای IT  در گروه هشت رده بندی شده اند، تقاضا شده به کالاهای IT گروه های منتقل شود تا امکان تخصیص ارز به آن ها فراهم شود. در بخش دیگر بحث واردات تعهدی کالاهاست که برخی شرکت ها با تکیه بر اعتبارشان کالاهایی را به کشور وارد کردند و اکنون قصد پرداخت دارند، باید تعیین تکلیف شود تا این گروه با چه نرخی و به چه نحوی ارز حواله کنند.

 چهار استان پایلوت ارزیابی مسائل مالی
در بخش بعدی کارگروه مالی گزارش خود را به اطلاع اعضای شورای مرکزی رساند و پس از آن چهار استان های البرز، ایلام، مازندران و آذربایجان غربی به صورت پایلوت انتخاب شدند تا مسائل مالی آنها از طریق کارگروه و هیات مدیره استان مورد ارزیابی قرار گیرد و گزارش آن برای جلسه آینده شورای مرکزی به اطلاع اعضا رسانده شود.
همچنین مقرر شد نظام های استانی نظرات کارشناسی خود را درباره بخشنامه 3/14 تامین اجتماعی به دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور اعلام کنند تا جمع بندی و پیگیری های لازم انجام شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :