آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238938
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 12:26
تعداد بازدید : 556

افزایش ظرفیت های اتاق اصناف با همکاری روسای اتحادیه ها

رییس اتاق اصناف تهران گفت: با تعامل اتاق اصناف با دستگاه های مسوول، سقف ارزی مناسبی برای اصناف کشور در نظر گرفته شده است که امیدواریم با تزریق این منابع شاهد رشد و رونق بنگاه ها باشیم.

ایلنا- علی فاضلی در نشستی با انتقاد به برخی حاشیه هایی که در آستانه برگزاری انتخابات اتفاق افتاده است، اظهار داشت: متاسفانه از مدت ها قبل گروهی با پایگاه های متنوع و از منابع و مصادر متعدد درصدد تخریب و اتهام زنی برآمده اند و برخی از دوستان نیز بدون توجه به مقاصد و برنامه های پشت پرده آنها، شاخه ای را که خود بر آن نشسته اند ، قطع می کنند. 
وی افزود: بی اخلاقی در میان کسبه، اصناف و بازاریان جایگاهی ندارد و کسانی که این مسیر را در پیش گرفته اند در نهایت بازنده خواهند بود. 
فاضلی با تاکید براینکه زیبنده نیست برای قبول مسوولیت و خدمت به مردم، از ابزارهای ناجوانمردانه استفاده و به مسایل خانوادگی نامزدهای رقیب ورود کرد، افزود: سوال این است که این نوع اقدام ها جز افول اصناف در چشم مردم و حاکمیت و کوچک کردن شان و جایگاه اصناف و بازار فایده و نتیجه دیگری ندارد. 
صادق فیض آبادی رییس اتحادیه صنف تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی تهران نیز گفت: در این برهه زمانی اصناف با چالش های گوناگونی مواجه هستند، از این رو هدف از این گردهمایی شنیدن و ارزیابی نقطه نظرات کاندیداهای ائتلاف است تا از توانایی، برنامه ها و دیدگاه های آنها در راستای برطرف سازی موانع موجود استفاده
 کنیم. 
صادق فیض آبادی اظهارکرد: عده ای معتقدند که چالش های دوران گذشته همچنان پیش روی فعالان اقتصادی است؛ عده دیگری نسبت به کمرنگ شدن این چالش ها اذعان داشته اند، اما ما معتقدیم برای رفع چالش ها باید اختلاف نظرها کنار گذاشته شود و منافع  اساسی و حیاتی اصناف در اولویت امور قرار گیرد. 
به گفته او؛ در شرایط بحرانی، اختلاف نظرها نباید منجربه حاشیه سازی در بدنه اصناف تهران شود و ما را از مسیر اصلی و موضوعات اساسی دور کند. فیض آبادی تصریح کرد: ائتلاف برخلاف برخی افراد که مصالح اصناف را به قربانگاه منافع خود می برند، قصد تخریب هیچ چهره ای را ندارد و تنها هدفش اعتلای اصناف با معرفی و حمایت از بهتربن مدیران است. 
در ادامه این نشست، مهدی میرمهدی، رییس ائتلاف تغییر و توسعه گفت: تاریخ شهادت می دهد که بازار و اصناف در برهه های زمانی مختلف پشتیبان و پایبند نظام جمهوری اسلامی بوده اند. بنابراین این پرسش مطرح می شود که با توجه به اقدامات انجام شده اصناف برای حفظ نظام، چرا جایگاه آنها به اندازه شان و منزلتشان در نظر گرفته نشده است؟ وی تصریح کرد: عده ای در پاسخ به این پرسش به حاشیه سازی های بدنه اصناف اعتقاد دارند و آن را علت نزول جایگاه اصناف در میان حاکمیت می دانند. 
رییس اتحادیه صنف رایانه در توضیح سخنانش افزود: برای ارتقای جایگاه اتاق اصناف تهران و ایران باید فعالان اقتصادی این حوزه به دور از حاشیه باشند و تمام فکر و ذهنشان را برای پیاده سازی راهبردی درست و شفاف و چگونگی افزایش توان این بخش به کار برند. 
او تصریح کرد: ما خدمتگزاران فعالان صنفی و بازار هستیم و باتوجه به تهدیدها و کارشکنی ها برای ارتقای جایگاه این بخش پا به میدان گذاشته ایم. 
وی افزود: برنامه های هدفمند و مدونی برای بهسازی و نوسازی بازار و اصناف طراحی کردیم و در نظر داریم با مشارکت همه مدیران اتحادیه ها ان را اجرایی کنیم. 
به گفته میرمهدی باید با انتخاب درست در انتخابات اتاق اصناف تهران سهم خود را در برابر نوگرایی به جا آوریم. از این رو برای رسیدن به این اهداف نیاز به روی کارآمدن افرادی داریم که ارتباط خوبی را در این سال ها با سه قوه برقرار کرده اند و قوا و حاکمیت به آنها اعتماد دارند. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :