آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238928
تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1397 12:7
تعداد بازدید : 648

با تضمین حفظ حریم خصوصی کاربران

پیام رسان های مورد تایید پلیس فتا اعلام شد

رییس پلیس فتای ناجا پیام رسان های مورد تایید کشور را اعلام کرد و به شهروندان اطمینان داد که از حریم خصوصی و اطلاعاتشان استفاده نمی شود.

ایسنا - کمال هادیانفر درباره میزان امنیت پیام رسان های داخلی گفت: براساس مصوبات کارگروه امنیت شورای عالی فضای مجازی وضعیت ایمنی و امنیت تمامی پیام رسان های داخل کشور بررسی شده و مورد ارزیابی فنی قرار گرفته است و از میان پیام رسان های مختلف تعدادی از آنها که دارای تائیدیه های لازم بودند، انتخاب و معرفی شدند.
رییس پلیس فتای ناجا درباره اینکه مردم چگونه می توانند پس از فیلتر شدن تلگرام در دام نرم افزارها و پیام رسان های غیرمجاز نیافتند، گفت: پیام رسان هایی همچون گپ و آی گپ، سروش، ویسپی، بیسفون، بله و ایتا تاکنون جزو پیام رسان های داخلی هستند که فعالیتشان از سوی مرکز ملی فضای مجازی بلامانع اعلام شده و به عبارتی مورد تایید کشور است.
وی درباره نظارت بر عملکرد این پیام رسان ها نیز افزود: شورای عالی فضای مجازی بارها اعلام کرده که مرکز ملی فضای مجازی و کمیسیون امنیت شورای عالی فضای مجازی بر عملکرد این پیام رسان ها نظارت دارد و به مدیران آنها نیز تاکید شده که باید از حریم خصوصی و اطلاعات مردم مراقبت کنند.
هادیانفر با بیان اینکه سرور این پیام رسان ها در داخل کشور است، اظهار کرد: ممکن است در آینده با تایید مرکز ملی فضای مجازی، پیام رسان های دیگری هم به پیام رسان های مورد تأیید، افزوده شود.
وی در خصوص سرورهای پیام رسان تلگرام گفت: سرورهای تلگرام در سه کشور است و به هیچ جا پاسخگو نیست، شخص آقای پاول دوروف نیز گرچه اصالتا روسی است؛ اما در چندین کشور سکونت دارد و یکبار در امارات است و چندماه بعد محل اقامتش را تغییر می دهد و متاسفانه این پیام رسان تلگرام هیچ دفتر مشخصی هم ندارد.
رییس پلیس فتای ناجا با تاکید بر اینکه بر تمامی پیام رسان های داخلی مرکز ملی فضای مجازی نظارت دارد، افزود: مردم به این پیام رسان ها اعتماد کنند و فرصت دهند تا خودشان را پیدا کنند و بالا بیایند.
هادیانفر درباره مرجع اعلام پیام رسان های مورد تایید نیز گفت: مرکز ملی فضای مجازی همه پیام رسان های مورد تایید را اعلام کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :