آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238778
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1397 7:57
تعداد بازدید : 166

شکایت از اپل به علت عرضه مک بوک با صفحه کلید معیوب

یک کاربر عصبانی که به علت طراحی نامناسب صفحه کلید رایانه های مک بوک اپل مستاصل شده بود، از شرکت اپل شکایت کرده و خواستار دریافت غرامت شده است.


فارس – بر اساس گزارش گیزمودو، این شکایت روز جمعه تقدیم دادگاه شده و بر اساس آن اپل متهم به سهل انگاری و بی توجهی در زمینه طراحی صفحه کلیدهای مک بوک شده است و به همین علت باید غرامت پرداخت کند.
رسیدگی به این شکایت در دادگاهی در شمال کالیفرنیا صورت می گیرد. 
این گزارش می افزاید که نقص صفحه کلیدهای مک بوک مربوط به مدل هایی از این رایانه است که بعد از سال 2015 تولید شده اند و صفحه کلید آنها مشهور به صفحه کلید پروانه ای است.
اپل مدعی شده است که این صفحه کلیدها بسیار کاربردی و راحت هستند و در برابر تماس و ضربه به سرعت و به خوبی واکنش نشان می دهند. 
فرد شاکی مدعی شده است که هزاران کاربر رایانه های مک بوک به علت طراحی بد این صفحه کلیدها دچار مشکل شده اند و در برخی موارد باید برای تایپ چندین بار کلیدهای مدنظر خود را فشار دهند.
اپل اولین بار صفحه کلید پروانه ای را همراه با مک بوک 12 اینچی در سال 2015 عرضه کرد و از آنها در مک بوک پروهای جدید سال 2016 هم استفاده کرد. حالا مشخص نیست که با ارایه این شکایت باز هم از این صفحه کلیدها روی محصولات جدیدش استفاده می کند یا خیر. شاید هم تغییراتی در این صفحه کلیدها اعمال کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :