آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238761
تاریخ انتشار : 24 اردیبهشت 1397 1:50
تعداد بازدید : 615

دریافت ای‌نماد آسان می‌شود؟

شروط سازمان نصر برای مرکز توسعه تجارت الکترونیکی

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به ما پیشنهاد داده است به جای حذف نماد اعتماد الکترونیکی جهت دریافت درگاه، مراحل اعطای آن را ساده و سریع کند که با شرایطی ما از این پیشنهاد استقبال می کنیم.

فناوران - روز گذشته در خبری که به نقل از ایبنا در روزنامه فناوران منتشر شد رمضان علی صادق زاده رییس مرکز توسعه تجارت الکترونیکی در خصوص اعطای درگاه پرداخت اینترنتی به اعضای سازمان نظام صنفی رایانه ای بدون داشتن نماد اعتماد الکترونیکی گفت: به موجب مجوز مقررات زدایی و دستور وزارت اقتصاد و اموردارایی، مجوز «ای نماد» که مجوز رسمی برای فعالیت در حوزه تجارت الکترونیکی از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت محسوب می شود را باید تمامی فعالان حوزه تجارت الکترونیکی داشته باشند اما در این میان سازمان نظام صنفی رایانه ای بستری را برای تسهیل دریافت «ای نماد» برای اعضای عضو ایجاد کرده است اما همچنان برای استفاده از درگاه های پرداخت اینترنتی مجوز "ای نماد" ضروری محسوب می شود.
اظهارنظر صادق زاده در حالی بود که پیش از این سازمان نظام صنفی رایانه ای اعلام کرده بود با همکاری یک PSP، امکان دریافت درگاه بدون نماد اعتماد را فراهم کرده است.
در این باره جعفر محمدی عضو هیات مدیره و قائم مقام کمیسیون تجارت الکترونیکی سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران به فناوران گفت: مرکز توسعه تجارت الکترونیکی به ما پیشنهاد کرده است که به جای رویه ای که در همکاری با یک PSP در پیش گرفته ایم، فرایند جدید را برای اعطای نماد اعتماد در نظر بگیرد.
 وی افزود: ما از این پیشنهاد استقبال کردیم به شرطی که دریافت ای نماد تسریع شود. همچنین از دوباره کاری در اعتبارسنجی متقاضیان پرهیز شود و همان اعتبارسنجی که نظام بانکی برای اعطای حساب جاری انجام می دهد، مورد قبول مرکز قرار گیرد. شرط دیگر ما هم این است که ای نماد شکل مجوز به خود نگیرد و درواقع مرکز توسعه تجارت الکترونیکی وارد بحث بیزینس مدل نشود.
محمدی تاکید کرد: در صورتیکه مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شروط ما را بپذیرد از پیشنهاد آنها استقبال می کنیم و در نتیجه اعضای سازمان می توانند با استفاده از ای نماد از PSP مورد نظر خود نماد اعتماد بگیرند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :