آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238696
تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1397 11:2
تعداد بازدید : 364

کاهش شکاف دیجیتال در خوزستان

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان گفت: در تلاش هستیم با توسعه شبکه تلفن همراه و اینترنت نسل 3 و 4 در 550 روستا در خوزستان، شکاف دیجیتال بین مناطق شهری و روستایی استان را کاهش دهیم.

فناوران - علی صالح نساج گفت: کار ویژه ای که امسال انجام شده است، استفاده از اینترنت اشیا در حوزه کشاورزی است که این کار به صورت پایلوت در خوزستان آغاز شده است. بررسی های مربوط به این کار انجام شده و 2 هزار هکتار از اراضی کشاورزی دزفول و 4 هزار هکتار از اراضی تحت کشت نیشکر برای انجام این کار انتخاب شده است.
وی با بیان این که قریب به 20 میلیارد تومان توسط وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات برای انجام این کار سرمایه گذاری شده است در خصوص اتصال شبکه علمی استان به شبکه علمی کشور، گفت: تاکنون دانشگاه جندی شاپور دزفول به طور کامل متصل شده و شبکه علمی دانشگاه شهید چمران اهواز نیز در حال اتصال است. هر دانشگاهی نیز درخواست اتصال به شبکه علمی را داشته باشد این امکان فراهم است.
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات خوزستان خاطرنشان کرد: استفاده از هانی پات ملی، اقدام دیگری است که انجام شده است که کمک می کند از ایجاد آسیب به شبکه های دولتی و خصوصی توسط بدافزارها پیشگیری شود. در حال حاضر پنج دستگاه دولتی مهم در استان از این خدمات استفاده می کنند و در سال جاری تعداد این دستگاه ها افزایش خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :