آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238626
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1397 8:53
تعداد بازدید : 522

روح گریان من

فناوران - این کتاب روایتی واقعی از سرگذشت یک جاسوس زن کره ای است. او در نوجوانی ناخواسته از خانواده اش جدا می شود و وارد حزب می شود. سخت ترین آموزش های نظامی را از سر می گذراند و در نهایت به عنوان جاسوس به بسیاری از کشورهای جهان سفر می کند.

نویسنده کتاب کیم هیون هی و مترجم آن فرشاد رضایی است. این کتاب 239 صفحه ای را انتشارات ققنوس سال جاری روانه بازار کرده است.
کیم هیون هی، تمام فراز و نشیب های زندگی پرماجرا، دردناک و سرشار از ترس و رنج خود و حکومت کره شمالی را در این کتاب نوشته. این کتاب به یازده زبان دنیا ترجمه شده و افراد بسیاری از زندگی او باخبر شدند. 
این داستان واقعی، سرگذشت جذاب ترین جاسوس کره است، شرح حال یک جاسوس زن. در قسمتی از کتاب می خوانیم:
«انگار مسیرم تا رسیدن به جایگاه متهم قرار بود تا ابد ادامه پیدا کند و وقتی بلاخره توانستم بنشینم، دیگر نتوانستم جلوِ خودم را بگیرم. قلبم تندتند می تپید و بدنم بی اراده می لرزید. گریه ام گرفت و فقط یک کلمه را مدام زیر لب زمزمه می کردم: 
مامان.
فرایند ملال آور محاکمه شروع شد ولی من نمی توانستم تمرکز کنم؛ انگار از قبل مشخص شده بود که قرار است به اعدام محکومم کنند. من هواپیمای پرواز ٨٥٨ هواپیمایی کره جنوبی را منفجر کرده بودم. من مسوول مرگ صد و پانزده انسان 
بودم».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :