آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238612
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1397 7:42
تعداد بازدید : 237

بازگشت کینکت برای کمک به هوش مصنوعی

کینکت نمرده و تنها با یک تغییر کاربری به زندگی خود ادامه خواهد داد.

فارنت- بر اساس گزارش تک ریدر، هرچند با توسعه فناوری واقعیت مجازی، ردموندی ها پروژه توسعه هدست هولو لنز را به جای کار روی افزودن قابلیت های جدید به دوربین کینکت کنسول ایکس باکس در پیش گرفته اند، با این حال این بدان معنا نیست که مایکروسافت از ظرفیت بالای این دستگاه غافل شود چراکه به زودی قرار است با پلت فرم پردازش ابری Azure مایکروسافت ادغام 
شود.
کینکت در اصل برای استفاده در بازی ها توسعه یافته بود، اما در ادامه به کامپیوترها راه پیدا کرد و در زمینه های مختلف مانند پزشکی، صنعتی، روباتیک و آموزشی مورد استفاده قرار گرفت. حال به نظر می رسد نسخه جدید این دستگاه که به مراتب از ابعاد کوچک تری بهره برده، قرار است در جهت ساخت روبات هایی با قدرت یادگیری بالا به کار گرفته 
شود. 
کینکت پکیجی از سنسورها است، شامل یک دوربین تشخیص عمق متن ساز، سنسور مادون قرمز همراه با سخت افزار آن بورد کامپیوتری که این بار قرار است با همراهی سیستم پردازش ابری و هوش مصنوعی Azure، ویژگی جدید از جمله یادگیری ماشینی را در اختیار توسعه دهندگان قرار دهد. 
در سوی دیگر  برخی قابلیت های پایه هولولنز به نسخه جدید کینکت افزوده خواهد شد.
کینکت به مراتب کوچک تر از نسخه عرضه شده برای ایکس باکس وان بوده و اکنون به دوربین سنجش عمقی با وضوح ۱۰۲۴ در ۱۰۲۴ پیکسل تجهیز شده است؛ البته برای کارکرد صحیح آن هنوز هم باید شرایط نوری مناسب باشد. 
پیشرفت در فناوری همیشه به معنای خلق محصولات جدید نیست و گاهی تکمیل و ارتقای محصولات قدیمی معنی می شود. ترکیب فناوری های تشخیص عمق کینکت با سرویس های هوش مصنوعی آژو می تواند باعث تولید گجت های متصل به اینترنت مبتنی بر رایانش ابری و به مراتب هوشمندتر و با قابلیت یادگیری ماشینی شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :