آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238599
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1397 1:26
تعداد بازدید : 378

گلایه ها از مشکلات حوزه و سکوت وزیر فاوا

گلایه کاربران از برخی مشکلات حوزه فاوا، با سکوت وزیر ارتباطات همراه بوده است.

فناوران - محسن حسینی بنیان گذار گروه پازلی خطاب به وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نوشت: «جناب وزیر ما در پازلی و خیلی از کسب و کارهای دیگه سرورهای خارج از ایران و تبلیغات داشتیم که دلار نیاز داره و دلار دو برابر شده. یعنی هزینه ۲ برابر. علاوه بر صنعت و واردات کسب و کارهای اینترنتی هم دلار نیاز دارن». محی الدین سنیسل، بنیانگذار دونیت هم که سایتش به دلیل اختلالات اینترنت پس از فیلتر تلگرام با مشکل روبرو بوده است به طنز برای وزیر نوشت: امروز ۱۱ ساعت محل کار بودم؛ ۱ ساعت کار مفید کردم، ۱۰ ساعت با دایناسورم از رو کاکتوسا پریدم. گفتم در جریان باشید. با احترام».
میثم سیدصالحی، مدیر پیام رسان سروش نیز نوشت: «اختلال دو روز گذشته در زیرساخت ارتباطی کشور، اپراتورها و سروش، ناشی از چالش های نرم افزاری ما، کم لطفی اپراتورهای همراه و عدم اختصاص حداقل های زیرساختی از سوی دولت است. ما ۲۴ ساعته علاوه بر تلاش برای حل چالش های نرم افزاری، پیگیر تأمین نیازهای فنی از سوی اپراتورها و دولت هستیم که ظاهرا بدون کمک آقای جهرمی، این مشکلات برطرف نمی شود. هفته گذشته با پیش بینی این روند، نامه ای برای ایشان و مسوولان مرتبط ارسال کرد م که منتظر مساعدت دولت هستم».
اما یکی از عجیب ترین اتفاقات هم پاسخ ایرانسل به مشترکان درباره اختلالات اینترنتی است که آن را تقصیر فیلتر تلگرام انداخته و گفته است باید تلگرام را از روی سیستمش پاک کند. سپس ایرانسل در پیامکی به مشترک پیشنهاد کرده است برای پیگیری های بعدی به تلگرام مراجعه کند! تعدادی از کاربران توییتر از وزیر ارتباطات خواسته اند این موضوع را نیز پیگیری کند.
در حالی آذری جهرمی به هیچ کدام از این گلایه ها پاسخ نداده است که شنبه پیش در پاسخ به گلایه ای درباره آزاد محاسبه شدن اینترنت مشترکان دارای بسته ایرانسل درصورت استفاده از فیلترشکن، به یک کاربر قول پیگیری داد. این در حالی بود که پاسخ به این مشکل اظهرمن الشمس بود چرا که ایرانسل و دیگر اپراتورها بارها در یک سال گذشته در این باره اطلاع رسانی کرده بودند و در نهایت هم رگولاتوری همان پاسخ اپراتورها را تایید کرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :