آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238598
تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1397 1:23
تعداد بازدید : 457

عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی اعلام کرد

دستور محرمانه رییس جمهور به وزیر فاوا برای مهار فیلترشکن ها

عضو شورای عالی فضای مجازی جزییات نامه 6 بندی رییس جمهور به وزیر فاوا درباره پیام رسان ها را اعلام کرد.

فارس - رضا تقی پور گفت: در این نامه روحانی به آذری جهرمی درباره برخورد جدی با سایت ها و کانال های خلاف عفت عمومی، ساماندهی VPNها، برخورد موثر با فیلتر شکن ها، رفع انحصار از پیام رسان های خارجی و حمایت و تقویت پیام رسان های داخلی تاکید کرده است.
تقی پور با بیان اینکه در این نامه روحانی به جهرمی تاکید می کند که باید با سایت ها و کانال های خلاف عفت عمومی برخورد جدی شود، گفت: در جریان وقایع تلگرام متاسفانه به دلیل اطلاع رسانی نادرست به کسب و کارهایی که فروش اقلام غیرمجاز و غیرقانونی انجام می دادند عنوان کسب و کار تلگرامی داده شد که این کار به کسب و کارهای مجاز این شبکه نیز ضربه زد.
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی همچنین از تاکید روحانی بر ساماندهی VPNها و برخورد موثر با فیلترشکن ها و مدیریت کارا برای بهره برداری مشروع از این ابزارها از سوی کاربران فضای مجازی و سازمان ها خبر داد و گفت: من نیز به عنوان یک عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی همین نظر را دارم و نظر اکثریت اعضای شورا نیز همین بوده است.
وی گفت: همچنین روحانی در این نامه بر رفع انحصار پیام رسان فعلی خارجی در کشور از طریق حمایت و تقویت پیام رسان های داخلی تا تحقق این مهم اشاره کرده است.
عضو حقیقی شورای عالی فضای مجازی درباره اینکه با وجود شفاف بودن ابلاغیه رییس جمهور به وزیر ارتباطات شبهاتی درباره نظر مخالف روحانی در این باره مطرح می شود، گفت: تصمیمی که درباره تلگرام گرفته شد صحیح است و نامه روحانی به جهرمی یک دستور بسیار خوب و مهم است که ابعاد مختلف این بحث را روشن کرده است، اعضای شورای عالی فضای مجازی در خردادماه 96 موضوع ساماندهی پیام رسان ها را تصویب کردند و این نامه یک ابلاغ اجرایی به دنبال این مصوبه شورای عالی فضای مجازی درباره پیام رسان های داخلی است 
وی افزود: برداشت من از این نامه این است که درباره نحوه برخورد شاید اختلاف سلیقه وجود داشته باشد. 
به گزارش فناوران، دستور رییس جمهوری ظاهرا مدت ها قبل از فیلتر تلگرام به وزیر ارتباطات ابلاغ شده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :