آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238536
تاریخ انتشار : 19 اردیبهشت 1397 10:34
تعداد بازدید : 616

تاکید یک یافته پزشکی

برای مدت طولانی از گوشی استفاده نکنید

بر اساس تازه ترین یافته های متخصصان علم پزشکی و فناوری، استفاده بالای ۱۰ سال از گوشی همراه و تلفن های بی سیم می تواند احتمال ابتلای کاربران موبایل به تومورهای مغزی را به طور معناداری افزایش دهد.

ایسنا - بسیاری از پزشکان و متخصصان علم پزشکی در کشور انگلستان اعلام کرده اند که میزان ابتلای مردم به تومورهای مغزی در دو دهه اخیر به دو برابر رشد پیدا کرده است و این امر زنگ خطر بزرگی برای جامعه پزشکان و مردم به شمار می رود.
سال هاست از معرفی و عرضه گوشی های همراه می گذرد اما هنوز محققان و پژوهشگران به جمع بندی و توافق یکسان و قطعی بر سر خطرناک بودن این وسایل الکترونیکی پرکاربرد دست نیافته اند.
بسیاری از محققان بر این باورند که خطرناک بودن امواج و تشعشعات موبایل قطعی است و بارها به اثبات رسیده است اما دولت ها به منظور متضرر نشدن غول های تکنولوژی از انتشار این اخبار جلوگیری به عمل می آورند.
دانشمندان به تازگی در موسسه پژوهشی و سلامتی “ امواج و محیط “ به این نتیجه رسیدند که استفاده طولانی مدت از گوشی های همراه و تلفن های بی سیم می تواند خطر ابتلا به برخی مشکلات مغز را افزایش دهد.
پرفسور دنیس هِنشاو رئیس بخش علمی در پژوهشکده اطفال و سرطان در انگلستان در این باره می گوید: بدون شک، امواج و تشعشعاتی که از سوی موبایل ها ساطع و منتشر می شود، خطرناک هستند و موجب بروز مشکلات مغزی می شوند اما چیزی که هنوز محققان بر سر آن باهم به توافق نرسیده اند، میزان تاثیرگذاری آن است.
وی در ادامه افزود: خطر ابتلا به این مشکل با افزایش سن، زیاد می شود به گونه ای که بیشتر مبتلایان به تومورهای مغزی را سنین ۶۰ تا ۸۰ سال تشکیل می دهند. وی تاکید کرد با توجه به نتایج بررسی های ما، کاربران در صورتی که ۲۰ الی ۳۰ سال از موبایل استفاده کرده و یا در معرض امواج از راه نزدیک آن قرار گرفته اند، احتمال بسیار بیشتری برای ابتلا به تومورهای مغزی وجود دارد.
پروفسور هنشاو در آخر خطاب به پدر و مادر کودکان و نوجوانان از آن ها درخواست کرد که به منظور حفاظت از سلامتی فرزندانشان و جلوگیری از ابتلای آنها به بیماری های خطرناک، برای آنها گوشی موبایل تهیه نکنند و در صورت خریداری، میزان استفاده کودکان از گوشی همراه را به حداقل برسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :