آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238485
تاریخ انتشار : 18 اردیبهشت 1397 12:4
تعداد بازدید : 367

نگاهی به 4 جشنواره جانبی ITE 2018

مرکز فابا در حاشیه چهارمین نمایشگاه تراکنش ایران (ITE 2018) چهار جشنواره برگزار می کند.

فناوران- «جشنواره بزرگ فین تک ایران»، «چهره های ماندگار»، «شرکت های استارت آپی شهر هوشمند» و «اپ های پرداخت موبایلی»، چهار رویدادی هستند که در حاشیه ITE 2018 برگزار می شوند.
بر اساس این گزارش، هدف از برگزاری «جشنواره چهره های ماندگار در صنعت بانکداری و پرداخت ایران»، پاسداشت شخصیت های تاثیرگذار در این صنعت است. در جشنواره مورد اشاره، ضمن معرفی سوابق و خدمات چهره های صنعت، از آنان قدردانی می شود.
«جشنواره استارت آپی شهر هوشمند» نیز به معرفی آخرین دستاوردهای نخبگان این حوزه اختصاص دارد. ایجاد بستری برای تعامل صنعت بانکداری و پرداخت از یک سو و تعامل میان این دو و مدیریت شهری از سوی دیگر، از جمله اهداف برگزاری جشنواره است.
همچنین «جشنواره اپ های پرداخت موبایلی» عرصه ای برای رقابت میان اپلیکیشن های بانکی و پرداخت فراهم می کند. در جشنواره اپ های پرداخت موبایلی، این محصولات از نظر فناوری، امنیت، تجربه کاربری و سهم بازار با یگدیگر مقایسه می شوند.
از سوی دیگر، «جشنواره بزرگ فین تک ایران» را کانون فین تک (فاباتک) برگزار می کند. همه استارت آپ های فین تکی و اضلاع دیگر این اکوسیستم، از جمله مراکز قانونگذاری و نظارت، مراکز شتابدهنده و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر در این جشنواره گرد هم می آیند.
استارت آپ هایی که در هشت دسته کلی فعال هستند، می توانند در جشنوار شرکت کنند. این دسته ها عبارنتد از پرداخت، تامین مالی جمعی، بیمه،  بلاک چین و ارزهای دیجیتال، بازار سرمایه و بورس، کیف پول های الکترونیکی، مدیریت مالی و حسابداری و رگ تک (Regtech). 
برخی از اهداف اساسی برگزاری جشنواره بزرگ فین تک ایران عبارتند از معرفی و حمایت از فعالیت های استارت آپی، فراهم کردن امکان هم اندیشی و همفکری بین فعالان اکوسیستم فین تکی و ایجاد ارتباط نظام مند با نهادها و مراجع رگولاتوری. همچنین ایجاد زمینه همکاری بین فین تک ها، بانک ها و شرکت های پرداخت، برگزاری کارگاه ها و کلاس های آموزشی در حوزه فین تک و شبکه سازی فعالان فین تک، از دیگر اهداف برگزاری این جشنواره است.
در جشنواره بزرگ فین تک ایران، استارت آپ ها در حضور داوران، ایده های خود را معرفی می کنند و در پایان به تیم های برگزیده، جوایزی اهدا می شود.
فعالان و شرکت های استارت آپی می توانند با مراجعه به سایت http://itefaba.com از نحوه و شرایط حضور در جشنواره های جانبی ITE 2018 آگاهی یابند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :