آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238384
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397 9:57
تعداد بازدید : 477

فیلتر تلگرام با رای اکثریت شورای عالی فضای مجازی بود

معاون فرهنگی قوه قضاییه گفت: نمی دانیم چرا با وجود اجماع نظر کارشناسان در مورد خطرناک بودن تلگرام برای کشور، تعدادی از افراد که از محترمین هم هستند، بی جهت با آن مخالفت می کنند.

مهر- حجت الاسلام و المسلمین هادی صادقی بعد از ظهر دیروز در پنجمین روز فعالیت سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران با حضور در مصلی محل برپایی این رویداد و در حاشیه بازدیدش از نمایشگاه کتاب، در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره فیلتر تلگرام گفت: وقتی اکثر اعضای شورای عالی فضای مجازی این رای را داده اند، دموکراسی حکم می کند که به این رأی اکثریت تن بدهید تا امنیت کشور به بازی گرفته نشود.
وی افزود: ما نمی دانیم پشت پرده چه خبر است و آیا کسانی که با فیلتر تلگرام مخالفت می کنند، معاملاتی با رئیس تلگرام انجام داده اند یا خیر؟ اتهامی هم به کسی نمی زنیم؛ فقط سوال ما این است که چرا با وجود اینکه این همه کارشناس با اجماع می گویند فعالیت این پیام رسان برای کشور خطرناک است، چرا بعضی افراد که تعدادشان کم است و البته از محترمین هم هستند، بی جهت با این رأی مخالفت می کنند؛ ما وجه این مخالفت را متوجه نمی شویم. صادقی با تاکید بر این نکته که فعالیت تلگرام خلاف مصالح عموم مردم ایران است، گفت: صِرف اینکه تعدادی خواهان فعالیت تلگرام باشند، دلیل بر این نمی شود که این پیام رسان باز شود؛ پس حرف متخصصین چه می شود!؟ امنیت مردم را چه کسی باید تأمین کند!؟ اینها سوالات بزرگی است که باید به آن پاسخ داده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :