آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 238370
تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1397 8:7
تعداد بازدید : 874

رگولاتوری قول داد که برخورد کند

مردم اختلال خدمات اینترنتی ناشی از فیلتر تلگرام را گزارش کنند

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه اجرای حکم قضایی در مسدودسازی یکی از پیام رسان ها نباید درباره سایر کاربری های اینترنت اختلال ایجاد کند، گفت: مردم اگر برای استفاده از سایر کاربری های اینترنت با مشکل روبه رو شدند، موارد را از طریق سامانه ۱۹۵ جهت پیگیری اعلام کنند.

فناوران - حسین فلاح جوشقانی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان گزارش هایی مبنی بر اختلال در برخی نرم افزارهای کاربردی و نیز بازی های رایانه ای برخط و همچنین اختلال در بعضی از سایت های اینترنتی پس از اجرای حکم قضایی در مسدودسازی یکی از پیام رسان ها گفت: اجرای این حکم نباید درباره سایر کاربری های اینترنت اختلال ایجاد کند.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از مردم درخواست کرد در صورتیکه برای استفاده از سایر کاربری های اینترنت با مشکل روبه رو شدند، موارد را از طریق سامانه ۱۹۵ جهت پیگیری اعلام کنند.
فلاح جوشقانی درباره نحوه رسیدگی به این شکایات عنوان کرد: در صورتیکه با بررسی به این نتیجه برسیم که اپراتوری در این زمینه سرویسی را با کیفیت نامناسبی ارایه کرده است، در چارچوب پروانه با اپراتور برخورد می شود.
براساس این گزارش در روزهای ابتدایی فیلتر تلگرام، کسب و کارهای داخلی و به ویژه آنهایی که از سرویس cloudflare  بهره می بردند، دچار اختلال در خدمات رسانی شدند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :