آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237942
تاریخ انتشار : 9 اردیبهشت 1397 11:0
تعداد بازدید : 260

تعویق فیلتر تلگرام به دلیل قول های انتخاباتی

عضو شورای عالی فضای مجازی گفت: برخی قول هایی در انتخابات داده اند که سبب شده درباره فیلتر تلگرام نتوانند از آن عدول کنند.
undefined
فارس- رسول جلیلی در نشست بررسی دلایل و عواقب فیلترینگ تلگرام در دانشگاه تهران گفت: در سال 2013 دو پیام رسان مناسب در ایران عرضه و در مسافرت اربعین استفاده شد که نسبتا کارنامه مناسبی هم داشتند اما دولت در آن زمان از آنها حمایت نکرد.
وی افزود: محدودیتی که برخی قوانین برای این دو پیام رسان ایجاد کردند و برخی ملاحظات سیاسی باعث شد که نتوانند آن طور که باید و شاید کاربر جذب کنند و در این شرایط تلگرامی وارد ایران شد که با تمام نقص هایی که داشت محبوب کاربران ایرانی شد.
جلیلی گفت: اگر همان زمان مسوولان کشور از پیام رسان های داخلی حمایت می کردند امروز شرایط به گونه ای دیگر بود.
جلیلی با ناکافی دانستن کمک های حال حاضر وزارت ارتباطات به پیام رسان های داخلی، گفت: این حمایت ناچیزی که امروز دولت از پیام رسان های داخلی می کند یا اینکه امروز قبول می کند از پیام رسان های داخلی در تلوزیون نام برده شود و نامشان در وزارت ارتباطات ثبت شود باید خیلی پیش تر از این رخ می داد.
جلیلی با بیان اینکه محدودیت آخرین کاری است که باید برای تلگرام صورت بگیرد، مانند بیماری که جراحی آخرین اقدامی است که باید برای او صورت گیرد، گفت: اوایل سال 2018 تلگرامی قدم در مسیری گذاشت که با منافع کشور ما در تضاد بود، این پیام رسان نه قوانین کشور ما را قبول دارد، هیچ مجوزی هم از ایران ندارد بلکه ورود به عرصه اقتصادی و می خواهد راهزنی کند.
جلیلی با بیان اینکه وفاقی که درباره تلگرام در مسوولین ایجاد شده حرکت خوبی است، ولی برخی قول های انتخاباتی داده اند که نمی توان از آن ها عدول کرد با این وجود باید آن ها را تحمل کرد گفت: در هر حال برخی ها قول هایی دادند می خواهند در انتخابات سال ۹۸ نیز رای بیاورند با این وجود دلسوزان نظام به این نتیجه رسیدند که تلگرام با این وضعیت باید در کشور مجوز فعالیت بگیرد یا دفتر تاسیس کند.
وی با بیان اینکه غربی ها از دروف حمایت و هزینه های تلگرام را تامین کردند گفت: امروز با استفاده از پیام رسان تلگرام کمترین هزینه را برای جاسوسی انجام می دهند و ما داده ها را با کمترین هزینه در اختیار آن ها قرار می دهیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :