آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237868
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1397 11:15
تعداد بازدید : 207

تیرانداز درازکش

فناوران- رمان «تیرانداز درازکش» از مشهورترین رمان های ژان پاتریک مانشت است. این رمان نقطه عطفی ا ست در تاریخ رمان نوآر؛ رمانی منتشرشده در سال 1981 که به‏سرعت به اثری کلاسیک تبدیل شد. رمان درباره یک آدم کش جوان ولی حرفه ای است که پول کلان می گیرد و جنازه می سازد. پس از گذر سال ها او تصمیم می گیرد کنار بکشد و از این فضا دور شود. اما ماجرای او تازه آغاز شده است و داستان های زیادی برای او که یک قاتل حرفه ای است پیش می آید.

undefined
تیرانداز درازکش، رمانی براساس قواعد ژانر با فرازوفرودها و ریتمی تند و نفس گیر که طعم ادبیات دهه هشتاد میلادی فرانسه و قاتلان بی چهره و مردان ازنفس افتاده اش را زنده می کند. تصویری از نویسنده ای سرخورده و ماجراجو که نمی تواند فروریختن ارزش های اجتماعی دهه‏ها ی شصت و هفتاد را تاب بیاورد. از آثار مانشت، از جمله همین شاهکار، بارها اقتباس سینمایی شده است، کارگردان هایی چون کلود شابرول، پی یر مورِل و روبن دیویس فقط چندین از اقتباس‏کنندگان هستند.
می توان گفت ژان پاتریک مانشت (1942 ـ 1995) یکی از نمادهای رمان نوآر فرانسه در دهه‏ها ی هفتاد و هشتاد میلادی است. تیرانداز درازکش را محمد بهرامی ترجمه و نشر چشمه منتشر کرده است. می توانید این کتاب را به بهای 14 هزار و 500 تومان از سایت نشر چشمه یا فروشگاهش تهیه کنید. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :