آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237831
تاریخ انتشار : 8 اردیبهشت 1397 9:27
تعداد بازدید : 248

آشی به نام هفته گذشته

بهار ادیبان- کاربران شبکه های اجتماعی هفته گذشته نسبت به بسیاری از اتفاقات و خبرها واکنش نشان دادند. یکی از آنها خبر کودک آزاری سه کودک ماهشهری است که اولین بار عکس هایشان در توییتر منتشر شد. این کودکان 20 روز بدون آب و غذا زندانی بودند و با خشونت مورد آزار قرار گرفتند. همسایه ها هنگامی که نامادری و پدر بچه ها خانه نبودند به نیروی انتظامی خبر داده و بچه ها را نجات می دهند.

undefined
دیگری اظهار نظر جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در یک اندیشکده آمریکایی بود. ظریف در صحبت های خود درباره حجاب، آزادی عقیده و مذهب در ایران اظهار نظر کرد. پس از این سخترانی بسیاری از کاربران با هشتگ ظریف و یک هشتگ انگلیسی درباره نظرات او صحبت کردند. در پی واکنش کاربران ایرانی نسبت به این سخنرانی، در صفحه توییتر وزارت امور خارجه به زبان فارسی که از سوی توییتر نیز وریفای شده توییت نظرخواهی منتشر شد: «اظهارات اخیر وزیر خارجه ظریف در یک اندیشکده آمریکایی درباره اینکه حجاب فرهنگ ایران است و در ایران آزادی عقیده و مذهب وجود دارد و کسی بخاطر آنچه در خانه اش انجام می دهد مجازات نمی شود، واکنش هایی را در فضای مجازی به دنبال داشته است. آیا این اظهارات حقیقت دارند؟».
اما اتفاق دیگر توییت طنز نویس روزنامه جهان صنعت درباره امام رضا (ع) بود. امیرحسین میراسماعیلی پس از انتشار توییت خود با واکنش های تندی روبه رو شد. او توییت خود را به سرعت پاک کرد و روزنامه جهان صنعت در صفحه توییتر خود نوشت: «توهین در روزنامه جهان صنعت هیچ جایی ندارد، علی الخصوص که به مقدسات یا ائمه اطهار باشد، بنابراین ضمن رد انتساب توییت توهین آمیز آقای امیرحسین میراسماعیلی، تاکید می کند همواره احترام به مقدسات و ائمه جزو خط قرمزهای ما می باشد و برخورد لازم با ایشان صورت گرفته است». این روزنامه نگار بازداشت شد.
پیدا شدن جسد مومیایی شده ای است که می گویند جسد رضا شاه است نیز در شبکه های اجتماعی بازخورد زیادی داشت. هنوز هیچ اظهار نظر رسمی درباره این مومیایی اعلام نشده است. گفته می شود کارگران حفاری اواسط هفته گذشته یک جسد مومیایی شده در حرم عبدالعظیم در شهرری پیدا کرده اند که احتمال دارد متعلق بهرضا شاه پهلوی باشد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :