آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237438
تاریخ انتشار : 1 اردیبهشت 1397 2:0
تعداد بازدید : 381

ارشاد ایرانی

ویدیوی خشونت علیه دختری جوان در یکی از پارک های تهران از سوی ماموران گشت ارشاد که هفته گذشته در رسانه های اجتماعی به صورت گسترده منتشر شد، خبر داغ رسانه های اجتماعی در هفته گذشته بود. انتشار این ویدیو نه تنها بازتاب داخلی داشت بلکه برخی از رسانه های خارجی را نیز به واکنش وا داشت. شهیندخت ملاوردی از جمله مسوولانی است که نسبت به رفتار خشونت آمیز گشت ارشاد واکنش نشان داد و اعلام کرد پیگیر این پرونده خواهد بود. بسیاری از نمایندگان مجلس در توییتر نسبت به این ماجرا انتقاد کردند و واکنش نشان دادند و کاربران در اینستاگرام و توییتر با هشتگ #گشت_ارشاد نسبت به رفتار خشونت آمیز علیه زنان اعتراض کردند.
undefined
بهار ادیبان
انتشار ویدیو خشونت گشت ارشاد کمی از هیاهوی ناشی از رفتن کاوه مدنی از ایران و توییت هایش از آن سوی مرزها و ناپدید شدن سعید مرتضوی را کم کرد. کاوه مدنی هفته گذشته پس از تحمل فشارهای گوناگون در صفحه توییتر خود به صورت رسمی خبر مهاجرتش از ایران را منتشر کرد. وی شعری توییت کرد که آخرین بیت آن این بود: «پای اگر فرسودم و جان کاستم، آنچنان رفتم که خود می خواستم». وی متن استعفایش را نیز در توییتر منتشر کرد.
 ماجرای ناپدید شدن سعید مرتضوی و به دنبالش خبری که یکی از خبرگزاری ها به نقل از همسر وی منتشر کرد که گفته بود مرتضوی رفته به دنبال اعمال ماده ۴۷۷ قانون آیین دادرسی کیفری نیز بسیاری از کاربران را به واکنش واداشت. از سوی دیگر اعدام بهمن ورمرزیار برای بسیاری از کاربران تبدیل به موضوعی گنگ و ناراحت کننده شد. ورمرزیار پس از دزدی مسلحانه به اعدام محکوم شده بود و قرار بود هفته گذشته اعدام شود. اما در حالی که خبر بخشیده شدن وی در فضای مجازی پخش شده بود، اعدام شد. 
بخشی از مصاحبه مدیرعامل سروش که گفته بود «بعد از فتوای رهبری به درخواست های امنیتی پاسخ ندادیم»، بارش برف و هوای سرد اوایل هفته گذشته، حمله آمریکا و فرانسه و انگلیس به سوریه، مصاحبه عادل فردوسی پور در برنامه نود با رییس هیات فوتبال قم آنجا که این دیالوگ ها رد و بدل شد: «بهرامی: آقای فردوسی پور من صدای شما رو ندارم! عادل: صدامو ندارین؟ بهرامی: نه ندارم! عادل: پس الان چطوری جوابمو دادین؟ بهرامی: خب الان صداتون رو ندارم دیگه!» از جمله مواردی بود که هفته گذشته در رسانه های اجتماعی مورد توجه کاربران قرار گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :