آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237334
تاریخ انتشار : 29 فروردین 1397 9:27
تعداد بازدید : 795

ارسال گزارش «رفع فیلتر توییتر» به مرکز فضای مجازی

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: گزارش این وزارتخانه درباره رفع فیلتر توییتر به مرکز ملی فضای مجازی رفته است.
undefined
خانه ملت - محمدجواد آذری جهرمی درخصوص این سوال که رفع انحصار از یک پیام رسان خارجی به معنای ایجاد انحصار برای مشابه داخلی است، توضیح داد: مصوبه شورای عالی فضای مجازی به عنوان دستورالعمل رسیدگی به این موضوع -بر نبود انحصار- تاکید دارد بنابراین نه انحصار داخلی و نه انحصار خارجی مناسب نیست.
وی ادامه داد: همچنین تعداد پیام رسان های مورد تایید مرکز ملی و اینکه چه تعدادی را قابل ظرفیت های حمایتی آن مصوبه دانسته نیز بر همین اصل تاکید دارد، ضمن آنکه معتقدم باید فرآیند مناسبی برای پیام رسان های داخلی به منظور رقابت وجود داشته باشد.
وزیر ارتباطات و فناوری با بیان اینکه وزارت ارتباطات امکانات را به صورت عادلانه در اختیار پیام رسان ها -بنا به ظرفیتی که خود توان استفاده از آن را داشتند- قرار داده است، ابراز امیدواری کرد؛ دیگران نیز در این خصوص عادلانه رفتار کرده و یک فضای رقابتی ایجاد شود.
آذری جهرمی درخصوص ادعای قابل فیلتر نبودن شبکه تلگرام، گفت: بنا بر گزارش های واصله تغییری در ساختار نرم افزار تلگرام در مدت اخیر دیده نشده است.
در حالی که وی معتقد است پیام رسان های داخلی باید بتوانند با مشابه خارجی رقابت کنند، گفت: شبکه های مجازی خارجی چندین سال کار کرده و تجربه دارند و تلگرام از بسیاری از پیام رسان ها در سراسر جهان قوی تر است اما این معنای عدم رسیدن به ظرفیت های آن نیست هرچند این کار به ممارست و زمان نیاز 
دارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :