آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237264
تاریخ انتشار : 28 فروردین 1397 10:24
تعداد بازدید : 392

سروش: به درخواست های قضایی پس از فتوای رهبری پاسخ ندادیم

مدیر پیام رسان سروش گفت: تصمیم مسدود کردن تلگرام به دلیل شرایط کشور و با هدف مقابله با انحصار یک پیام رسان خارجی اتخاذ شد و هدف از این تصمیم حمایت از پیام رسان های داخلی نیست.
undefined
فارس- میثم سید صالحی افزود: هر یک از پیام رسان های داخلی طرح تجاری کسب و کار خود را دارند و به دلیل قابلیت های مختلفی که ارایه می دهند، از مزیت رقابتی برخوردارند و می توانند سهم بازار به دست آوردند.
به گفته وی، اینکه یک کسب و کار به طور انحصاری تمام فضای کسب و کاری یک حوزه از کشوری را در اختیار بگیرد و اجازه رشد به هیچ کسب و کار دیگری ندهد، در اقتصاد هیچ کشوری وجود ندارد و تصمیم درست مسوولان برای مقابله با انحصار بوده است که در نتیجه شرایط پیش آمده ناشی از این تصمیم، پیام رسان های داخلی توسعه خود را سرعت داده اند.
وی در پاسخ به این سوال که برخی با قطعیت اعلام می کنند که پیام رسان های بومی قدرت پاسخ گویی به نیاز 40 میلیون کاربر تلگرام را ندارند، گفت: پیام رسان های بومی در حال حاضر در مجموع قابلیت پشتیبانی بیش از 40 میلیون کاربر را دارند و پیام رسان سروش نیز به تنهایی بیش از 5 میلیون کاربر دارد.
وی گفت: نیاز به یک پیام رسان با ظرفیت چند ده میلیونی یا حتی بالای صد میلیون کاربر به عنوان یک پیام رسان ایرانی با ماهیت جهانی خواهیم داشت که ایجاد این پیام رسان با این ظرفیت به لحاظ تکنیکی مانند ورود به باشگاه فضایی یا غنی سازی 20 درصدی است.
وگفت: هر یک از شبکه های اجتماعی کارکرد و ماهیت خود را دارند؛ چنان که واتس اپ یک میلیارد و نیم کاربر دارد اما توییتر هرگز از چند صد میلیون کاربر بیشتر نشده است. اگر تابع شرایط کشور باشند موافق فعالیت آنها هستیم همانطور که خودمان نیز برای ارایه سرویس های بیشتر تلاش می کنیم.
وی گفت: از یک هفته پیش که با تصمیم قوه قضاییه حریم شخصی در فضای مجازی ذیل ماده 25 قانون اساسی قرار گرفت و رهبری نیز فتوا دادند که تعرض به حریم شخصی در فضای مجازی حرام است، دیگر با خیال راحت به هیچ یک از درخواست های قضایی پاسخ نداده ایم اما پیش از این درخواست هایی آمده بود که پاسخ داده نشده و به همین دلیل نیز تحت فشار بودیم.
وی گفت: یکی از ایرادات فعلی این است که تعریف مشخصی از حریم شخصی وجود ندارد و امروز کاربران ابری از حریم شخصی را متصور هستند که باید مانند قوانین بین المللی مصادیق حریم شخصی شفاف تعیین شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :