آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237206
تاریخ انتشار : 27 فروردین 1397 11:27
تعداد بازدید : 161

شیب نزولی عرضه اسپیکرهای هوشمند اپل

به عقیده تحلیلگران حوزه فناوری، اپل در سال جاری ۲۰۱۸ میلادی، تنها حدود ۲ میلیون دستگاه اسپیکر هوشمند هوم پاد خواهد فروخت.
undefined
ایسنا- از آنجا که سال  ۲۰۱۷ میلادی سالی مملو از عرضه محصولات جدید و شگفت انگیز در عرصه تکنولوژی و گجت های هوشمند بود، یکی از بزرگ ترین رقابت ها نیز میان شرکت های آمازون، گوگل و اپل بر سر 
بسیاری از تحلیلگران براین باورند که اسپیکرهای هوشمند سریع تر از ابزارهای واقعیت مجازی و افزوده به رشد خود ادامه داده و در سال ۲۰۱۸ سهم بسیار بیشتری از بازار ابزارهای هوشمند و دیجیتال را از آنِ خود خواهند کرد.
هوم پاد اپل نیز یکی از آن محصولاتی بود که در مدت زمان کمی توانست توجه طرفداران و کاربران اسپیکرهای هوشمند را به خود جلب کند، هرچند که بسیاری از منتقدان بر این باورند هوم پاد به رغم سایر رقبای خود، تنها با گوشی های آیفون هماهنگی و سازگاری دارد و کاربران گوشی های دیگر با سیستم عامل اندروید نمی توانند با استفاده از آن دستورهای صوتی، پیام و غیره ارسال کنند.
به احتمال زیاد به دلیل همین مسایل بود که فروش اسپیکرهای هوشمند اپل آن چنان که انتظار می رفت، خوب و قابل قبول نبود. بنابراین مینگ چی کو برآورد کرده است که عرضه این محصول در سال ۲۰۱۸ به ۲ میلیون دستگاه می رسد.  البته پیش تر اعلام شده بود سفارش قطعات مورد نیاز برای ساخت هوم پاد ازسوی اپل کاهش یافته است، بنابراین انتظار می رود با توجه به فروش کمتر از حد انتظار، اپل می خواهد در میزان تولید این گجت هوشمند تجدید نظر کند.
یکی دیگر از دلایلی که از هوم پاد کمتر از سایر رقبای آن استقبال شد، می توان به قیمت نسبتا بالای آن پرداخت. کاربران با توجه به کاربردهای اندکی که این محصول برایشان دارد و همچنین قیمت بالای آن، تمایل چندانی برای خریداری آن از خود نشان نداده اند.
یکی دیگر از این دلایل، می تواند پشتیبانی محدود از تنها زبان انگلیسی باشد چراکه بسیاری از کاربران حتی در ایالات متحده آمریکا نیز می خواهند دستورهای صوتی را به زبان مادری (غیر انگلیسی زبان) خود ارسال کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :