آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237146
تاریخ انتشار : 26 فروردین 1397 12:30
تعداد بازدید : 500

رگ یابی

«رگ یابی» که سال گذشته منتشر شده و مورد استقبال خوانندگان نیز قرار گرفت، داستان تعدادی جوان است که گرفتار اعتیاد شده اند و در بحران اقتصادی دهه هشتاد در ادینبرا زندگی می کنند. این موضوع در قالب داستان های كوتاه به هم متصل از زبان راويان مختلف در دهه هشتاد روايت می شود. نسخه سينمايی این اثر فیلمی به نام Trainspotting است که هرچند به محبوبیت زیادی رسید اما نتوانسته کل ماجراها و شخصیت های این کتاب را پوشش بدهد. فیلم در جایگاه دهمی صد فیلم برتر بریتانیا که توسط انستیتوی فیلم بریتانیا انتخاب می شود قرار گرفت و در سال ۲۰۰۴ به عنوان بهترین فیلم تاریخ اسکاتلند نیز انتخاب شد.
undefined
بهار ادیبان
کتاب «رگ یابی» نوشته اِروين ولش با ترجمه رضا اسكندری آذر از سوی نشر هیرمند به بهای 29 هزار تومان وارد بازار نشر شده است. در بخشی از این کتاب می خوانیم: «وقتی مواد می زنی، تنها چيزی كه نگرانشی، مواد زدنه. وقتی مواد رو می ذاری كنار، بايد نگران هزار تا چيز ديگه م باشی. پول نداشته باشی، نمی تونی بری بار مشروب بخوری­؛ پول داشته باشی، اون قده می خوری تا جونت دربياد؛ با هيچ دختری آشنا نشی، سرت بی كلا می مونه، با يكی آشنا بشی، زندگی تو جهنم می كنه و اجازه نداری يه نفس راحت بكشی. يا باید اونو انتخاب کنی يا اين كه گند بزنی تو رابطه و عذاب وجدان بگيری».
«رگ یابی» اولین اثر اروین ولش است که سال 1993 نوشته شد. ولش، نویسنده اسکاتلندی تا به امروز هشت رمان دیگر منتشر کرده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :