آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 237016
تاریخ انتشار : 22 فروردین 1397 10:25
تعداد بازدید : 514

هیچ کدام از ازدواج های سایت «همسان گزینی» به طلاق نکشیده است

مدیر طرح ملی همسان گزینی با بیان اینکه معمولا ارتباط دختر و پسر در سایت های اینترنتی همسریابی منجر به دوست یابی می شود نه ازدواج، گفت: طرح ملی همسان گزینی، ابزاری مدرن برای علمی تر شدن ازدواج های سنتی در بستر فضای مجازی است.
undefined
فارس - زهره حسینی در خصوص ماهیت همسان گزینی و تفاوت آن با مدل های اینترنتی همسریابی با بیان اینکه در یک تعریف کلی، همسان گزینی از ابزار مدرن برای علمی تر شدن ازدواج های سنتی است گفت: همسان گزینی با حضور و نظارت خانواده ها صورت می گیرد تا به ازدواج های پایدار و موفقی منجر شود.
حسینی گفت: در سایت های اینترنتی همسریابی معمولاً دختر و پسر بدون اطلاع خانواده ثبت نام کرده، ارتباط می گیرند و اغلب ارتباطات به دوست یابی منجر شده و از ازدواج خبری نیست.
وی افزود: اما در سامانه ملی همسان گزینی با بهره گیری از فعالیت شبکه معرفان ازدواج و مشاوران متخصص و  با محوریت خانواده ها تلاش می شود، معرفی ها منجر به ازدواج پایدار و موفقی شود.
به گفته مدیر طرح ملی همسان گزینی مهم ترین محورهایی که موجب تمایز طرح همسان گزینی با سایر مدل های همسریابی است، عبارت اند از: محوریت خانواده ها و نظارت و پشتیبانی آن ها در کلیه مراحل، وجود آموزش های لازم پیش از ازدواج؛ حین عقد و پس از ازدواج به طور رایگان در سیستم مدیریت آموزشی و وجود آزمون های استاندارد روان شناختی که به فرآیند همسان گزینی و ارایه بهتر خدمات مشاوره ای کمک می کند.
حسینی ادامه داد: پایش ازدواج ها تا 4 سال پس از ازدواج و فرهنگ سازی درزمینه استفاده از خدمات مشاوره ای قبل و پس از ازدواج و  استفاده از شبکه معرفان و خیران برای معرفی زوج های جوان به منظور جلوگیری از ایجاد ارتباطات مستقیم و هرگونه سواستفاده، بهره گیری از شبکه مشاوران و روانشناسان خبره به منظور ارایه خدمات مشاوره ای به جوانان و خانواده هایشان و فرهنگ سازی در جهت استفاده از این بستر و  توسعه پذیری بر مبنای الگو و طرح قابل توسعه در تمامی سازمان ها؛ نهادها و ارگان ها و ارائه بستر و زیرساخت به تمامی سازمان ها و نهادها و ارگان ها به شکل رایگان ثبت شده است. 
مدیر طرح ملی همسان گزینی اعلام کرد: با توجه به اینکه اولین ازدواج های این طرح از بهمن 93 (در دوران اجرای آزمایشی طرح) ثبت شده است؛ پایش موفقیت و دوام ازدواج ها هر شش ماه یک بار صورت پذیرفته است و خوشبختانه تاکنون موردی از طلاق مشاهده نشده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :