آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236870
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 10:11
تعداد بازدید : 254

دلار 6هزار تومانی بازار کامپیوتر را نیمه تعطیل کرد

نخستین بار نرخ دلار به رقمی بالاتر از 5 هزار و 400 تومان رسید که این موضوع موجب شد بازارهای کامپیوتر به حالت نیمه تعطیل دربیاید.

undefined
مریم عسگری
با افزایش نرخ دلار به رقم 5 هزار و 850 تومان در ظهر روز یکشنبه 19 فروردین ماه، بسیاری از کسبه بازار کامپیوتر واحدهای فروشگاهی را تعطیل کردند. گروهی هم که چراغ فروشگاه ها را روشن نگه داشتند، از خرید و فروش کالا خودداری کرده و تنها برای بررسی وضعیت بازار واحدهای فروشگاهی را تعطیل نکردند.
به گفته فعالان بازار کامپیوتر، در شرایط فعلی که نرخ دلار به رقم حدودی 6 هزار تومان رسیده است، خرید و فروشی در بازار صورت نمی گیرد. علی صیاد یکی از فعالان بازار کامپیوتر در این باره می گوید: پیش بینی می شد که نرخ دلار با افزایش ناگهانی مواجه شود، اما چنین رکوردزنی دور از انتظار بود. به گفته این فعال بازار کامپیوتر، کارشناسان اعلام کرده اند که رشد نرخ دلار حباب است و دلار به زودی به رقم سابق یعنی 4 هزار و 800 تومان بازمی گردد؛ اما حتی در صورت بروز این اتفاق باز هم شرایط در بازار کامپیوتر مانند قبل نمی شود  این رکوردزنی نرخ دلار تاثیر خود را در بازار کامپیوتر گذاشته است.
به گفته کارشناسان، پیش بینی می شود که میزان واردات کالا دست کم برای یک ماه آینده روندی نزولی در پیش گیرد و این موضوع موجب رشد بیشتر قیمت ها در بازار کالاهای کامپیوتری می شود. هر چند که بازار کامپیوتر این روزها مشتری ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :