آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236869
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 10:9
تعداد بازدید : 377

تدوین نقشه راه برنامه توسعه فضایی کلید خورد

رییس سازمان فضایی ایران با بیان اینکه تدوین نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور گامی موثر در جهت ایجاد همگرایی و تعامل در بخش فضایی کشور است، گفت: برای تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه فضا، باید با سرعت بیشتر و بر اساس اولویت نیازمندی های کشور، برنامه ریزی کنیم.
undefined
وزارت ارتباطات - نخستین نشست هم اندیشی نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور با حضور نمایندگان سازمان ها و متولیان این حوزه برگزار شد.
مرتضی براری، رییس سازمان فضایی در این نشست ضمن تاکید بر تعامل و همگرایی بخش های فضایی کشور گفت: تدوین نقشه راه توسعه برنامه های فضایی کشور، مبتنی بر اسناد بالا دستی و با مشارکت، همفکری و حضور همه بازیگران و فعالان این حوزه در دستور کار سازمان فضایی ایران قرار دارد و با جدیت در حال پیگیری است.
وی افزود: تثبیت و توسعه کامل زنجیره ارزش در حوزه فضایی، توسعه کسب و کارهای نوپای فضا پایه، صادرات فناوری و حضور در بازار بکر منطقه، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی و حضور موثر و فعال در مجامع بین المللی را از اولویت های سازمان فضایی ایران است.
براری ضمن بیان استفاده صلح آمیز از فضا در جهت عزت و اقتدار ملی، ارتقای کیفیت زندگی مردم و توسعه علم و دانش در کشور گفت: همه تلاشگران عرصه فضایی یک هدف مشترک دارند و آن توسعه حوزه فضایی کشور است و برای تحقق اهداف چشم انداز ۱۴۰۴ در حوزه فضا، باید با سرعت بیشتر و بر اساس اولویت نیازمندی های کشور، برنامه ریزی کنیم.
معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات تدوین نقشه راه برنامه توسعه فضایی کشور را گامی موثر در جهت ایجاد همگرایی و تعامل در بخش فضایی کشور دانست و گفت: حرکت بر اساس این نقشه راه قدمی مثبت در جهت تحقق اهداف توسعه پایدار بخش فضایی کشور است.
براساس این گزارش این نشست با حضور متولیان و متخصصان فضایی کشور از دانشگاه ها، مراکز علمی، دانشکده ها و دستگاه های اجرایی و به میزبانی سازمان فضایی ایران برگزار شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :