آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236868
تاریخ انتشار : 20 فروردین 1397 10:8
تعداد بازدید : 450

تلاش ثبت احوال برای کاربردی شدن کارت ملی هوشمند

سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: تفاهم نامه ای با سازمان ثبت اسناد داریم که انجام معاملات و احراز هویت فقط از طریق کارت هوشمند ملی صورت گیرد.
undefined
میزان - سیف الله ابوترابی گفت: در سال گذشته اعلام کردیم که زمان تعویض کارت ملی تا پایان سال ۹۶ خواهد بود، اما به دلیل اینکه بسیاری از مردم مراجعه به موقع نداشتند، ناگزیر شدیم مدت دریافت این کارت را تمدید کنیم. 
ابوترابی گفت: اگر بحث کاربردی شدن کارت هوشمند ملی حتی در برخی موارد عملیاتی شود، شاید مردم در زمان مشخص شده حتما برای ثبت نام مراجعه کنند. 
وی گفت: تفاهم نامه ای به این منظور با سازمان ثبت اسناد داریم که انجام معاملات و احراز هویت از طریق کارت هوشمند ملی صورت گیرد، بنابراین از همین لحظه اعلام آمادگی خود را اعلام می کنیم که مردم برای دریافت کارت هوشمند ملی خود اقدام کنند. 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور گفت: از مردم می خواهیم به تدریج به مراکز و دفاتر پیشخوان به تدریج مراجعه کنند و کار را به لحظه آخر نگذارند، و چنانچه مانند پایان سال مردم برای صدور کارت مراجعه کنند، می توانیم تا ۳ دی ۹۷ که یکصد سالگی ثبت احوال خواهد بود این پروژه ملی را به اتمام برسانیم. 
ابوترابی گفت: برای تعویض کارت ملی سامانه جدیدی طراحی شده که مردم می توانند از طریق تلفن همراه، دفاتر الکترونیکی یا اینترنت در منزل خود پیش ثبت نام خود را انجام دهند. 
سخنگوی سازمان ثبت احوال کشور ادامه داد: زمانی که مردم پیش ثبت نام خود را انجام می دهند به آن ها نوبت داده می شود تا از زمانی که فرد از زمان تکمیل پرونده مراجعه می کند تا زمان صدور و تحویل کارت حداکثر یک ماه زمان می برد. 
وی درباره نقص مدارک و اعلام آن از سوی دفاتر پیشخوان دولت گفت: دفاتر پیشخوان مکلف هستند اگر مدارکی از متقاضیان اخذ کردند و دچار اشکالاتی بود، ظرف مدت کوتاهی به اطلاع متقاضی برسانند. 
وی درباره اعتراض برخی متقاضیان درباره عدم کیفیت عکس کارت هوشمند ملی گفت: طبیعی است که برخی از افراد از اینکه عکس های کارت ملی روتوش نمی شود گلایه داشته باشند، اما هزینه ای بابت آن دریافت نمی شود و بانک ها نیز مکلفند احراز هویت را انجام و استعلام بگیرند و این موضوع منافاتی با تصویر عکس کارت هوشمند ملی ندارد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :