آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236781
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1397 11:57
تعداد بازدید : 438

دلبند عزیزترینم

بهار ادیبان- این کتاب مجموعه ای از نامه های آنتوان چخوف به اولگا کنیپر است؛ نویسنده و نمایشنامه نویس بزرگ روس و هنرپیشه سرشناس تئاتر مسکو. این نامه ها از ابتدای آشنایی این دو شروع شده و تا عاشق شدن و ازدواج کردنشان پیش رفته است. «دلبند عزیزترینم» مجموعه ای از چهار سال نامه نگاری است که نشان می دهد چخوف به عشق چطور می نگریسته، چطور کار می کرده، چطور زندگی می کرده. همچنین آشنایی نسبی به خواننده درباره اولگا کنیپر می دهد، زنی که چخوف عاقبت در دام عشقش می افتد و با او ازدواج می کند.
undefined
هنگام خواندن این کتاب درخواهید یافت کلمات چخوف در نامه های عاشقانه اش نیز همان کلمات سردی است که در داستان ها و نمایشنامه هایش می خوانید؛ نامه هایی بدون توصیف با جملاتی کوتاه و هر از گاهی جملاتی مهربانانه. در عوض نامه های اولگا کنیپر سرشار از لطف و مهربانی و دلتنگی، سرشار از توصیف حال و کار و روزگارش است. 
بعد از ازدواج چخوف با اولگا، اولگا مجبور به اقامت در مسکو برای بازی در تئاتر بود و چخوف به خاطر مریضی اش ناگزیر به اقامت در شهری دور از مسکو بود. بعد از مرگ چخوف در سال 4091، اولگا 55 سال زندگی کرد. او بعد از چحوف، ازدواج نکرد.
در توضیحات پشت جلد، قسمتی از کتاب را می توانید بخوانید: «دیشب تا پاسی نتوانستم بخوابم. گریه کردم. افکار سیاه زیادی از مغزم می گذشت. من خجالت می کشم خود را زن تو بنامم. چه زنی؟ تو تنهایی و غمگین. می دانم دوست نداری از آن صحبت کنی اما من نمی توانم همه چیز را فرو بخورم و چیزی نگویم. من نیاز دارم با تو صحبت کنم. می خواهم هر چه در دل دارم بگویم حتی اگر گاهی مهملات باشد. من پس از این کار احساس آرامش می کنم.» این کتاب را انتشارات «نیماژ» با ترجمه خوب احمد پوری منتشر کرده است. بهای کتاب 52 هزار تومان است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :