آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236743
تاریخ انتشار : 18 فروردین 1397 4:10
تعداد بازدید : 167

دستگاه تایپ افکار ساخته شد

محققان دستگاهی ساخته اند که می تواند با رصد سیگنال های عضلانی عصبی در صورت فرد جملات او را قبل از بیان شدن در رایانه تایپ کند.
undefined
مهر-  به تازگی دستگاه جدیدی برای خوانش مغز ساخته شده که افراد به کمک آن می توانند افکارشان را در رایانه تایپ کنند. صحت عملکرد این دستگاه ۹۰ درصد است.
این دستگاه که AlterEgo نام گرفته به جای برقراری ارتباط با دستگاه های هوشمند در سکوت افکار کاربر را ترجمه می کند و به او قدرتی خارق العاده می دهد. هنگامی که افراد تصمیم می گیرند جمله را به زبان بیاورند، مغز آنها سیگنالی به عضله های صورت می فرستد. این روند حتی بدون آنکه فرد کلامی بر زبان بیاورد، انجام می شود.
دستگاه مذکور حسگرهایی دارد که ۷ بخش کلیدی صورت در گونه، فک و چانه را رصد می کنند و می تواند کلمات را شناسایی 
کنند.  
 شرکت های دیگر مانند Neuralink (متعلق به الون ماسک) مشغول ساختن دستگاه های مشابه هستند. محققان MIT دستگاه AlterEgo را ساخته اند که قابلیت شناسایی اعداد صفر تا ۹ و  ۱۰۰ واژه را  دارد.
آرناو کاپور سازنده این دستگاه می گوید: AlterEgo به کاربر قدرت زیادی می دهد. این سیستم در حقیقت یک گجت پوشیدنی است که یک سیستم رایانشی دارد و به طور مستقیم به یک برنامه متصل می شود. این برنامه قابلیت جست وجو در گوگل را دارد.
الکترودهای موجود در دستگاه سیگنال های عصبی عضلانی در فک و صورت را رصد می کنند. این سیگنال ها زمانی ارسال می شوند که کاربر جمله ای را در ذهن خود بیان می کند. در مرحله بعد سیگنال ها به یک سیستم ماشین یادگیری ارایه می شوند که برای برقراری ارتباط میان سیگنال ها و واژه های خاصی آموزش دیده است.
این دستگاه شامل دو هدفون نیز است که ارتعاشات استخوان های صورت و گوش داخلی را منتقل می کنند.
این هدفون ها گوش را نمی پوشانند بنابراین کاربر می تواند بدون اختلال در فرایند محاوره، اطلاعات مورد نیازش را دریافت کند.
این دستگاه به کاربران اجازه می دهد بدون ردیابی با گوگل ارتباط برقرار کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :