آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236390
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396 12:10
تعداد بازدید : 1340

رونمایی وسترن دیجیتال از سریع ترین میکرواس.دی ۴۰۰ گیگابایتی

شرکت وسترن دیجیتال از برخی محصولات خود در نمایشگاه امسال MWC رونمایی کرد و با عرضه محصولی خاص، گوشه ای از طرح بلندمدت خود را به نمایش گذاشت.
undefined
رایورز- بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وب سایت اینکوایرر، این محصول سریع ترین کارت میکرواس.دی جهان با ظرفیت 400 گیگابایت به شمار می رود و این شرکت مدعی است می تواند با حافظه داخلی موجود در بسیاری از گوشی ها رقابت کند و همین امر، آن را به گزینه ای ایده آل برای قابلیت های اشتراک ذخیره سازی در ویرایش های جدید اندروید تبدیل می سازد.
 کارت میکرو SDXCT Extreme UHS–I سن دیسک با مشخصات بلیدینگ اج A2، سازگاری کامل با نسخه های پیشین دارد، لیکن از تکنولوژی اختصاصی وسترن دیجیتال (WD) برای افزایش سرعت خواندن معادل 160MB/s استفاده می کند که بسیار سریع تر از نزدیک ترین رقیبش است.همچنین سرعت نوشتن این محصول تا 90MB/s اعلام شده است.
 مطابق اطلاعاتی که وسترن دیجیتال منتشر کرده است این کارت ها در حال حاضر در دست ساخت بوده و انتظار می رود کمتر از دوماه دیگر به بازار مصرف عرضه شوند.
از نظر سخت افزاری و در سطح زیرساخت محصول، این شرکت دو SSD ناند سه بعدی NVMe رونمایی کرده که با اشکال و فاکتورهای مختلفی در دسترس بوده و هدفشان افزایش سرعت نوت بوک ها برای OEMها است.
PC SN720 در فرم فاکتورهای M.2، 2280، 2242، 2230 در ظرفیت های 512G ارایه می شود. PC SN520 صرفاً M.2 است و می تواند تا 1TB ظرفیت داشته باشد. 
البته در این میان، کارت های NVMe که پیش از این، تحت لوگوی سن دیسک یا HGST ارایه می شدند، حال با لوگوی وسترن دیجیتال عرضه می شوند.
 به نظر می رسد که نام HGST به تدریج قرار است حذف شود، هرچند هنگام طرح این موضوع توسط رسانه ها، تیم WD اعلام کردند این اتفاق در آینده نزدیک رخ نخواهد داد، اما رویکردی مرحله به مرحله برای انتقال در نظر گرفته شده است.
مطابق این اظهارات، سن دیسک همچنان برند مصرفی خواهد بود و همچنان G–Technologies روی Mac تمرکز خواهد داشت.
 به نظر کارشناسان، با توجه به اینکه احتمالاً نمایشگاه های MWC در سال های 2019 و 2020 بر کیفیت ویدئویی 8K متمرکز خواهند بود، این کارت نسل سوم دارای قابلیت 985MB/s خواهد بود و در آینده نزدیک، رقیب خاصی نخواهد داشت، هرچند که کوچک سازی و تجاری سازی این تکنولوژی در سال های پیش رو ادامه خواهد یافت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :