آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236385
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396 12:7
تعداد بازدید : 1300

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا:

تبلت های سیم کارت خور هم رجیستر می شوند

معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا اعلام کرد که در حال برنامه ریزی برای رفع موانع واردات رسمی تبلت های سیم کارت خور به کشور در جهت رجیستری این کالاست.
undefined
مهر - حمیدرضا دهقانی نیا با بیان اینکه مطابق با طرح تعریف شده در ساماندهی بازار تجهیزات سیم کارت خور، اجرای طرح ثبت و شناسه دار کردن تبلت نیز الزامی شده است، افزود: بر این اساس به دنبال مکانیزمی برای اجرای این قانون هستیم.
معاون ستاد مبارزه با قاچاق کالا افزود: مشکلی که هم اکنون در واردات رسمی تبلت وجود دارد این است که تبلت هایی با برند تجاری معتبر با شارژر سه تیغه وارد کشور می شوند اما استاندارد کشور ما این شارژرها را نمی پذیرند و باید شارژر دو تیغه باشد. اما مشکل اینجاست که تولید این شارژرها از ابتدا به صورت سه تیغه بوده است.
وی توضیح داد: در این راستا یکی از موانعی که واردات رسمی این کالا را با مشکلاتی همراه کرده، این موضوع است.
دهقانی نیا با بیان اینکه باید به سمت کنترل کردن بازار تبلت و شفاف سازی این بازار پیش رویم، خاطرنشان کرد: قانون رجیستری مربوط به تمامی تجهیزات سیم کارت خور می شود و هم اکنون تبلتی وجود ندارد که مردم از آن استفاده کنند و سیم کارت خور نباشد به همین دلیل موضوع رجیستری این کالا در دستور کار قرار دارد اما زمان انجام آن در سال آینده به رفع موانع واردات رسمی این کالا برمی گردد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :