آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236371
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396 11:56
تعداد بازدید : 1819

در جشن بیست سالگی افرانت مطرح شد

ایران نیازمند سرمایه‎گذاری در زمینه دیتاسنتر است

مدیرعامل افرانت دیروز در جشن بیست سالگی این شرکت که در سالن شهید قندی وزارت ارتباطات برگزار شد، گفت: در راستای مسوولیت اجتماعی خود و از آنجایی که نیاز مبرمی به ایجاد دیتاسنتر در کشور وجود دارد، در نظر داریم در این زمینه سرمایه‎گذاری کلانی کنیم تا قطب‎های دیتاسنتر در کشور ایجاد شود.
undefined
فناوران - فریدون قاسم‎زاده افزود: افرانت ده سال پیش موفق به فتح قله‎های دیتاسنتر شد و ثابت کرده با ایجاد دیتاسنتر می‎توان کسب و کار کرد. به همین دلیل پایه بیشترین استارت‎آپ‎ها در افرانت است.
وی با بیان اینکه افرانت همواره با مسوولان وزارت ارتباطات در تعامل بوده است، گفت: در حال حاضر وازتخانه طرح های خوبی برای ایجاد دیتاسنتر دارد و ما در تعامل با مسوولان وزارتخانه در نظر داریم سرمایه‎گذاری بیشتری در این حوزه کنیم.
وی در ادامه افزود: در حال حاضر ۹۹ درصد از بازار ابری و ۹۷ درصد از بازار دیتاسنتر کشور دست نخورده است و نیاز زیادی به سرمایهگذاری در این  دو حوزه وجود دارد.
قاسم زاده اضافه کرد: در دهه گذشته موبایل به زندگی مردم وارد شد و ۱۰ سال آینده هوش مصنوعی بر ما حاکم خواهد شد. در واقع هم اکنون نیز درگیر هوش مصنوعی هستیم. اما در سال های آینده این درگیری بیشتر خواهد شد. وی تصریح کرد: فعالیت ما به گونه‎ای بوده که هر جا همه ترمز کشیده‎اند، ما گاز داده‎ایم و سعی کرده‎ایم الگو سازی کنیم.
قاسم زاده اضافه کرد: در زمینه مرزشکنی بابد بگویم افرانت اولین شرکت در زمینه ICT هست که ایزو و ISMS گرفته، وارد بورس شده و هر سال ارزش بازارش بالاتر رفته است. وی همچنین تاکید کد: افرانت اکنون به عنوان یک مرکز حیاتی در پدافند غیرعامل شناخته می‎شود.
وی همچنین توضیحاتی در مورد آمار جهانی دسترسی به موبایل کامپیوتر تلفن و غیره ارایه کرد و گفت: در زمینه موبایل و کامپیوتر فاصله زیادی با میانگین جهانی نداریم اما در زمینه پهنای باند موبایلی دسترسی ایران 34 درصد و جهان 52 درصد است که عقب هستیم. اما در این 5 سال با تغییر رویکرد دولت از صفر درصد به 34درصد رسیده‎ایم که بسیار امیدوارکننده است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :