آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 236364
تاریخ انتشار : 23 اسفند 1396 11:34
تعداد بازدید : 1003

گرانی 250 تومانی دلار در هفته پایانی سال 96 در پی داشت

بازار کامپیوتر همچنان بی مشتری

دلار آزاد که هفته گذشته تا رقم 4 هزار و 500 تومان کاهش یافته بود، از روز گذشته با یک رشد 250 تومانی قیمت مواجه شد.
undefined
مریم عسگری
به گفته فعالان بازار ارز، افزایش تقاضا پس از کاهش قیمت دلار به کاهش ارز در بازار منجر شد و این موضوع موجب گرانی دلار شد. ضمن اینکه نرخ درهم هم روی رقم یک هزار و 350 تومان ثابت مانده است.
فعالان بازار کامپیوتر می گویند: همین موضوع موجب شده است بازار کامپیوتر و کالاهای دیجیتال، همچنان راکد بماند. به گفته آنها امسال بدترین سال برای بازار کامپیوتر بود و جز برخی از فعالان بخش تعمیرات نوت بوک و موبایل و همچنین فروشندگان قطعات کامپیوتری رونقی را تجربه نکرده اند.
به گفته آنها، بازار کامپیوتر تا پایان روز 29 به فعالیت خود ادامه می دهد؛ اما کسبه بازار به خوبی می دانند که این اقدام به رشد خرید منجر نمی شود و امیدی هم ندارند.
کارشناسان نیز با تایید این موضوع می گویند: اگر چه نرخ دلار در هفته های گذشته تا حدودی نسبت به ماه قبل کاهش یافت، اما واکنش خریداران به این موضوع گویای این است که قصد خرید ندارند و نمی توان امیدی به رونق بازار کامپیوتر در ایام شب عید داشت. کارشناسان هم شب عید امسال را بدترین دوره فعالیت بازارهای کامپیوتر ایران معرفی کرده و می گویند: در هیچ دوره ای بازار با چنین رکودی مواجه نبوده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :