آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235875
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1396 10:59
تعداد بازدید : 442

عینک واقعیت افزوده تمام صوتی از راه رسید

شرکت Bose نمونه اولیه یک عینک هوشمندی را عرضه کرده که از فناوری واقعیت افزوده به صورت صوتی بهره مند است.

undefined
فارس – بر اساس گزارش وب سایت اسلش گیر، بازوهای این عینک مجهز به بسته های آکوستیک یکپارچه ای است که خدمات صوتی شخصی و خصوصی را به کاربر ارایه می دهند.
کیت Bose AR SDK نیز از ابتدای تابستان در دسترس توسعه دهندگان خواهد بود تا آنها بتوانند محصولات و خدماتی را برای استفاده کاربران این عینک طراحی و عرضه کنند.
تا به امروز بخش اعظم محصولات واقعیت افزوده مبتنی بر ارائه خدمات بصری بوده اند و با استفاده از آنها اشیا و جاندارانی به محیط اطراف افزوده می شد؛ اما عینک های یادشده که کاملا شبیه به عینک های عادی هستند برای دسترسی به خدمات صوتی واقعیت افزوده طراحی شده اند تا کاربر بتواند به دستیارهای صوتی هوشمند متنوعی مانند گوگل اسیستنت، سیری و حتی تماس های تلفنی خود دسترسی داشته باشد.
این عینک دارای میکروفون بوده و با فناوری بی سیم بلوتوث هم سازگاری دارد.
حسگرهای عینک یادشده ردگیری موقعیت مکانی کاربر را با استفاده از جی پی اس گوشی و حرکات سر فرد ممکن کرده و برنامه آندروییدی و iOS طراحی شده برای آن از این اطلاعات برای ارسال داده های صوتی برای کاربر استفاده می کنند.
این اطلاعات جانبی از محیط اطراف به کاربر کمک می کند تا داده های بیشتری را برای تعامل بهتر با افراد و اشیای اطراف خود به دست آورند. 
این عینک که قیمت آن هنوز اعلام نشده، تابستان امسال به بازار می آید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :