آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235841
تاریخ انتشار : 20 اسفند 1396 10:22
تعداد بازدید : 564

امروز انجام می‌شود

افتتاح طرح توسعه خدمات فضای مجازی کودکان و نوجوانان

در جهت اجرایی شدن سند حمایت و برنامه اقدام توسعه خدمات فضای مجازی کودکان و نوجوانان، صبح امروز "طرح 20 تا 20 " افتتاح خواهد شد.
undefined
سازمان فناوری اطلاعات-  خسرو سلجوقی، عضو هیات عامل سازمان فناوری اطلاعات ایران و مجری طرح حمایت از کودک در فضای مجازی گفت: اجرای این طرح از 20 اسفندماه جاری آغاز طی مدت یک سال، اهداف و برنامه های تعریف شده در این حوزه را پیاده سازی می کند.
وی گفت: یکی از اهداف کلان تا سال ۱۴۰۰ و پایان سال ۲۰۲۰  فراهم شدن فضای غنی از اطلاعات در سپهر اطلاعاتی کودک از طریق رشد خوشه اقتصادی محتوا و خدمات فناوری اطلاعات در حوزه کودک است که اجرای طرح 20 تا 20، در جهت تحقق بخشی از این اهداف اجرایی می شود.
مجری طرح حمایت از کودک در فضای مجازی با بیان نتایج پيمايش رفتارهای مصرفی در سال 1396 کودکان 3 تا 5 سال در کشور گفت: حدود 66 درصد از جمعیت مورد مطالعه از وسایل الکترونیکی مثل تلفن همراه و تبلت استفاده می کنند.
وی ادامه داد: در گروه مصرف کنندگان، 27 درصد وسیله برای خود کودک است و 66 درصد ازآن پدر و مادر و 7 درصد برای خواهر و برادر بوده است.
خسرو سلجوقی افزود: بر اساس مطالعات انجام شده، چهار درصد کودکان از شش ماهگی از ابزارهای ارتباطی استفاده می کنند و 14 درصد از آن ها از یک سالگی با این ابزارها آشنا شده و از آن ها استفاده می کنند.
وی گفت: بیشترین تعداد کودکان که 30 درصد آن ها را شامل می شود از دوسالگی، 28 درصد از سه سالگی و 20 درصد از چهارسالگی استفاده از این ابزارها را آغاز کرده اند.
وی بابیان این مطلب که آمارهای به دست آمده در مطالعات و نحوه استفاده و نوع کاربردهای این فناوری برای کودکان بیانگر لزوم داشتن برنامه ای مشخص برای این حوزه است، گفت: در آیین افتتاح طرح 20 تا 20، اعلام برنامه های عملیاتی طرح 20 تا 20 ، رونمایی از وبگاه طرح ، رونمایی از اولین پیمایش جامع رفتارهای مصرفی کودک در فضای مجازی و رونمایی از اولین گاه شمار مصور مناسبت ها و زندگی نامه های چهره های ماندگار کودک صورت خواهد گرفت. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :