آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235710
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1396 13:22
تعداد بازدید : 604

بازدید از لوور در تهران، پنج هزار تومان

نمایشگاه آثار موزه لوور در موزه ملی ایران با نمایش ۵۶ اثر از آثار موزه لوور کار خود را آغاز کرد. در این موزه آثار شاخصی از جمله یکی از مجسمه های ابوالهول، دو اثر ایرانی کشف شده از چغازنبیل و لرستان به همراه آثار دیگر به نمایش گذاشته شده است. بازدید از موزه لوور در تهران تا ۱۸ خرداد ماه امکان پذیر است.
undefined
فناوران - برپایی این موزه در تهران از سال 94 در برنامه مدیران سازمان میراث فرهنگی بود تا اینکه بالاخره با حضور با حضور ژان ایو لو دریان، وزیر امور خارجه فرانسه افتتاح شد. 
این نمایشگاه به مدت سه ماه برپا خواهد بود و در آن آثاری از موزه لوور پاریس از جمله تابلوهایی از نقاشان مشهوری مانند رامبراند، مجسمه ابوالهول و آثاری از ایران باستان به نمایش در می آید. موزه لوور در سایت خود این نمایشگاه را اولین نمایشگاه بزرگی خوانده که از سوی یک موزه غربی در ایران برگزار می شود و آن را «رویدادی برجسته از نظر فرهنگی و دیپلماتیک برای هر دو کشور» خوانده است.
هم زمان با برگزاری این نمایشگاه در تهران، موسسه لوور نمایشگاه «باغ رز، شاهکارهای هنر پارسی در قرن نوزدهم» را با نگاه به دوره قاجار در گالری لوور در لانس فرانسه برگزار می کند. 
آثار منتخب موزه لوور در شش سالن در بخش هایی با عنوان موزه زنده و  رویای جهانی شد، آثار آشور و کشف دوباره تمدن های شرقی، شامپولیون و گشایش موزه آثار مصر، کشف دوباره هنرهای قرون وسطی و تمدن های اسلامی و تابلوهای عباس کیارستمی به نمایش در آمده است.
هزینه ورودی موزه لوور در تهران ۵ هزار تومان است. این نمایشگاه تا ۱۸ خرداد سال ۹۷ در موزه ملی ایران همه روزه از ۹ صبح تا ساعت ۵ بعد از ظهر برپاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :