آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 235590
تاریخ انتشار : 19 اسفند 1396 1:18
تعداد بازدید : 677

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس:

پیام رسان های داخلی تقویت نشوند وزیر فاوا را به مجلس می کشانیم

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس با انتقاد از تعلل دولت در تقویت و توسعه پیام رسان های داخلی گفت: اگر این مساله با جدیت دنبال نشود، وزیر ارتباطات را به مجلس می آوریم و توضیح جدی می خواهیم.

undefined
مهر- نصرالله پژمانفر درباره مساله ساماندهی نرم افزارهای پیام رسان و ایجاد و توسعه پیام رسان های داخلی گفت: همه کشورهای دنیا برای مساله فضای مجازی و به ویژه پیام رسان ها، یک تدبیر جدی کرده اند، اما هیچ کشوری مانند ما در این حوزه نابسامان نیست، به این شکل که هیچ گونه اعمال حاکمیتی در این عرصه وجود نداشته باشد.
وی افزود: با وجود اینکه شخص وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات قبلا اعلام می کرد که ما در اجازه دادن به توسعه تلگرام، این تفاهم را با مسوولان این نرم افزار کرده ایم تا مدیریت ما را در این فضا به نوعی اعمال کنند، اما گذشت زمان هم نشان داده است که هیچ ترتیب اثری نداده اند و امروز متاسفانه به صورت شفاف اعلام می کنند که اعمال مدیریت صاحبان تلگرام بر اساس تشخیص خودشان و ملاک ها و معیارهایی که دارند، صورت می گیرد.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: نتیجه چنین وضعیتی این می شود که این فضا از دست ما می رود و این مساله اقتضا می کند که برای آن تدبیری داشته باشیم؛ بهترین تدبیر هم این است که به سمت پیام رسان های داخلی و تقویت و توسعه آنها پیش برویم.
پژمانفر با بیان اینکه مجلس از این مساله نخواهد گذشت، گفت: مخصوصا بعد از یک بار قطع و وصلی که در تلگرام پیش آمد، انتظار ما به عنوان نمایندگان مردم این است که برنامه مشخص و منسجمی در رابطه با توسعه و تقویت پیام رسان های داخلی داشته باشند و این مساله را با جدیت دنبال کنند.
وی افزود: در صورتیکه این مساله با جدیت و به صورت روشن دنبال نشود، حتماً پیگیری خواهیم کرد و وزیر ارتباطات را برای توضیح به مجلس می آوریم تا تکلیف این مساله روشن شود.
نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس همچنین با بیان بی نتیجه ماندن طرح ایجاد «شبکه ملی اطلاعات» تا امروز گفت: متأسفانه در آن حوزه هم شاهد اتفاق جدیدی نیستیم و این نکته که در یک خلاء اراده در این عرصه قرار داریم، نگرانی ما را روز به روز بیشتر می کند و این مساله هم ایجاب می کند که به صورت جدی با وزیر ارتباطات و مسوولان دولت وارد گفت وگو شویم و توضیح بخواهیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :